نمایش همه
 • روزنامه ۱۳۹۷-۱۰-۱۱ ۱۴:۴۲

  در مروری بر روزنامه های امروز ۱۱ دی ماه می خوانید

  مکران در مسیر توسعه

  طرح مطالعاتی توسعه سواحل مکران از میناب تا گوادر به پایان رسیده و نقشه نهایی رونق بخشی سواحل جنوبی در انتظار تأیید دولت است تا به‌عنوان سند نهایی توسعه در مکران مورد استفاده قرار گیرد. برای ارزیابی عملکرد بخش‌های مختلف در مکران روز گذشته اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری دراین خصوص با وزیران اقتصاد، راه و شهرسازی، جهاد کشاورزی و دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به‌ ظرفیت کم نظیر سواحل مکران برای توسعه استان‌های سیستان و بلوچستان و هرمزگان، نشستی برگزار کرد این مقدمه ورود روزنامه رسمی دولت برای انتشار خبری بود که در آن توسعه سواحل مکران را نوید می داد.

 • روزنامه ۱۳۹۷-۱۰-۱۰ ۱۵:۵۲

  در مروری بر روزنامه‌های امروز ۱۰ دی ماه می‌خوانید

  کلاف سردرگم پلاسکو

  پلاسکو نماد ساختمان سازی مدرن ایران در زمستان غم انگیز ۹۵ فروریخت و از آن زمان تاکنون هر بار به نوعی در خبرها جای گرفته است. امروز نیز روزنامه «جهان صنعت» با برگزیدن تیتر «۵ طبقه اضافه در ساخت بنای جدید چهارراه استانبول ممنوع است» به نقل از معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی خبر از تصمیمات جدید برای این ساختمان می‌دهد.

 • روزنامه ۱۳۹۷-۱۰-۰۸ ۱۳:۱۶

  در مروری بر روزنامه‌های امروز ۸ دی ماه می‌خوانید

  دغدغه مسکن از ساخت تا اجاره

  آمارها حکایت از این واقعیت دارد که ۵۰ درصد هزینه‌های زندگی صرف تأمین سرپناه می‌شود و شکاف بین درآمد و هزینه این موضوع را آن‌چنان حائز اهمیت جلوه می‌دهد که هر کورسوی امیدی برای خلاصی از هزینه این سرپناه می‌تواند خبر مهمی باشد به همین دلیل است که به نظر می‌آید امروز اکثر روزنامه‌های کشور موضوع یک خود را به حرف‌های وزیر راه و شهرسازی اختصاص داده‌اند که در آن امیدی است برای خانه‌دار شدن مردم.

 • مطبوعات ۱۳۹۷-۱۰-۰۵ ۱۶:۱۸

  در مروری بر روزنامه های امروز ۵ دی ماه می‌خوانید

  هند به چابهار آمد

  پس از سه سال رایزنی و برنامه ریزی، بالاخره هندی‌ها از دیروز فعالیت رسمی خود را به عنوان بهره‌بردار در بندر شهید بهشتی چابهار آغاز کردند. این مقدمه خبری است که امروز روزنامه «اطلاعات» با تیتر «آغاز به کار بهره‌بردار هندی در بندر شهید بهشتی چابهار» در صفحات خود جای داده است تا از آمدن هندی ها به بندر چابهار خبر دهد.

 • روزنامه ۱۳۹۷-۱۰-۰۴ ۱۲:۰۰

  در مروری بر روزنامه های امروز ۴ دی ماه می خوانید

  تقاضا برای حذف خودتحریمی و سیاسی‌کاری در بخش حمل و نقل و مسکن

  بخش مهم اخبار حوزه راه و شهرسازی که در روزنامه‌های امروز مشاهده می‌شود، بر بحث مسکن تمرکز دارد که یکی از آنها بحث نظام مهندسی و مباحث مطرح آن در وزارتخانه بوده است.

 • روزنامه ۱۳۹۷-۱۰-۰۳ ۱۶:۲۲

  در مروری بر روزنامه های امروز ۳ دی ماه می خوانید

  ضد و نقیض‌گویی در بازار مسکن

  بازار مسکن بازار خاصی است که گاه متاثر از بازارهای مالی دیگر است و گاه خود به تنهایی بر اقتصاد کشور تاثیرگذار؛ هر یک از این دو رفتار بازار مسکن یعنی تاثیرپذیری و یا تاثیرگذاری را برای آن متصور شویم باید بگوییم این روزها بازار مسکن آمارهای ضد و نقیضی دارد که بازتاب آن را می‌توان در گزارش‌های روزنامه‌ها نیز دید. روزنامه "همشهری " با تیتر " تناقض در‌بازارمسکن" به این مساله پرداخته است.

 • روزنامه ۱۳۹۷-۱۰-۰۱ ۱۴:۴۳

  در مروری بر روزنامه‌های امروز یک دی ماه می‌خوانید

  از حباب‌سنجی مسکن تا ضرورت ایمنی مسیرهای ارتباطی

  مروری بر فعالیت‌های وزارت راه و شهرسازی در آخرین روزهای هفته‌ را می‌توان در نشریاتی که امروز شنبه یکم دی ماه منتشر شدند، دید. بازدید وزیر راه و شهرسازی از راهداری قزوین و حضور وی در جمع راهداران از جمله این اخبار بوده است که در آن وی تصریح کرده است باید با ترکیبی از اقدامات فیزیکی مانند اصلاح هندسی، کنترل تقاطع‌ها و هوشمندسازی آنها و تقویت کنترل پلیس برای ایمنی مسیرهای ارتباطی به این مهم دست یافت.

 • مطبوعات ۱۳۹۷-۰۹-۲۸ ۱۶:۰۴

  در مروری بر روزنامه های امروز ۲۸ آذر می‌خوانید

  وزارت راه و شهرسازی شیشه‌ای می‌شود

  وزیر راه و  شهرسازی روز گذشته، یک روز پرکار داشت و می‌توان گفت به تمامی شقوق حمل و نقل کشور سرکشی کرد. اما نکته جالب او و معاونانش در سخنرانی‌هایشان تنها یک چیز بود: شفافیت و اینکه وزارت راه و  شهرسازی را قرار است در اتاقی شیشه‌ای قرار دهند. همین امر باعث شد تا امروز روزنامه‌های مختلف شیشه‌ای شدن این وزارتخانه را با تاکیدی خاص مورد توجه قرار دهند به گونه‌ای که روزنامه"تجارت" با برگزیدن تیتر «سازمان راهداری در اتاق شیشه‌ای» این موضع را به صراحت بیان کرده است.

 • مطبوعات ۱۳۹۷-۰۹-۲۶ ۱۰:۲۱

  در مروری بر روزنامه های امروز ۲۶ آذر می‌خوانید

  حمل و نقل،نُقل محافل

  هر سال از ۲۶ آذر تا یک دی هفته حمل و نقل، رانندگان و راهداری گرامی داشته می‌شود. به همین بهانه در این هفته بسیاری از مسئولان دولتی و بخش خصوصی تلاش دارند تا دست‌آوردهای خود در یک سال گذشته را در حوزه حمل و نقل بیان کنند. با افتتاح نمایشگاه صنعت حمل و نقل و صنایع وابسته که دیروز صورت گرفت، امروز روزنامه‌های مختلف با تیتر کردن رویدادهای این نمایشگاه حمل و نقل را نُقل محافل کرده‌اند. در این زمینه روزنامه «عصر اقتصاد» با تیتر «مدیریت تحریم‌ها با تکیه بر توان داخلی در صنعت حمل و نقل» دو حوزه مهم این روزهای کشور را به هم گره زده است.

 • روزنامه ۱۳۹۷-۰۹-۲۵ ۱۸:۱۱

  در مروری بر روزنامه های امروز ۲۵ آذر می خوانید

  آن روی سکه حاشیه نشینان بد مسکن

  حاشیه نشینی در کشور یکی از معضلات شهرهای پرجمعیت است که علاوه بر معضلات بد مسکنی دیگر حوزه های اجتماعی و اقتصادی را در خود جای داده است امروز روزنامه "قانون"  با تیتر" روايتی از دردهای حاشيه نشينان" این روی سکه حاشیه نشینان بد مسکن را تشریح کرده است.

 • روزنامه ۱۳۹۷-۰۹-۲۴ ۱۱:۴۹

  در مروری بر روزنامه‌های امروز ۲۴ آذر می‌خوانید

  مچ اندازی قیمت مسکن با کم درآمدها

  روند صعودی قیمت مسکن با رکود بازار رابطه عکس یافته است یعنی با اینکه بازار در مسیر رکود به سر می برد با این حال قیمت بالا می‌رود؛ همین عامل باعث شده است تا نهادهای انقلابی و ارگان‌های مختلف از جمله وزارت راه و شهرسازی، بنیاد مسکن ، بنیاد مستضعفان و غیره به فکر تولید مسکن برای اقشار کم درآمد باشند. چنین رویکردی از سوی دولت و نهادهای انقلابی باعث شده است تا روزنامه‌های امروز به موضوع مسکن اقشار کم درآمد بپردازند به صورتی که روزنامه " اطلاعات" با برگزیدن تیتر"بنیاد مستضعفان برای اقشار کم درآمد مجتمع‌های مسکونی می‌سازد" از چگونگی ساخت مسکن و خانه دارکردن این قشر توسط بنیاد مستضعفان نوشته است.

 • روزنامه ۱۳۹۷-۰۹-۲۱ ۱۶:۴۰

  در مروری بر روزنامه‌های امروز ۲۱ آذر می‌خوانید

  ATR های هما در آسمان دیگر کشورها

  در هفته گذشته یک فروند هواپیمای ATR هما فرودگاه امام خمینی (ره) ترک و به این ترتیب پروازهای خارجی برنامه‌ای و منظم این تایپ رسما آغاز شد. همین خبر و اعلام رسمی آن توسط خانم شرفبافی باعث شد تا روزنامه‌های امروز به این سوژه مهم بپردازند؛  به صورتی که روزنامه "جهان صنعت" با برگزیدن تیتر" ATR به کمک پروازهای خارجی می‌آید" این اتفاق را بررسی کرد.

 • روزنامه ۱۳۹۷-۰۹-۲۰ ۱۵:۱۹

  در مروری بر روزنامه‌های امروز ۲۰ آذر می‌خوانید

  مسکن عامل حضور روحانی در وزارت راه و شهرسازی

  بحث مسکن و خانه دار شدن مردم طبق قانون اساسی برعهده دولت است و قانون اساسی کشور وظیفه تامین سرپناه را جزء اصلی ترین وظایف دولتمردان برشمرده است به همین خاطر روز گذشته رئیس جمهور برای سرکشی به وضعیت مسکن در کشور به وزارت راه و شهرسازی آمد و این دیدار و گفتگو امروز تیتر اول بسیاری از روزنامه ها بود به طوری که روزنامه "ایران" ارگان رسمی دولت با انتخاب تیتر "نقشه راه مسکن" به تحلیل سخنان رئیس دولت در جمع مدیران راه و شهرسازی پرداخته است.

 • رئیس جمهور ۱۳۹۷-۰۹-۱۴ ۱۷:۳۹

  تجلیل رئیس جمهور از وزارت راه و شهرسازی برای ارتقاء نمازخانه فرودگاه ها و ایستگاه های راه آهن/ وجود 2000 مسجد در محورها و جاده‌های کشور

  رئیس جمهور در بیست و هفتمین اجلاس سراسری نماز از وزارت راه و شهرسازی برای ارتقاء سطح کیفی و کمی نمازخانه فرودگاه ها و ایستگاه‌های ریلی با اهداء لوح سپاس به رییس ستاد اقامه نماز این وزارتخانه، تجلیل کرد.

 • محمد اسلامی ۱۳۹۷-۰۹-۱۲ ۱۹:۱۶

  وزیر راه و شهرسازی به معاون مسکن و ساختمان این وزارتخانه ابلاغ کرد

  دستور برگزاری جلسه فوق‌العاده هیات عمومی سازمان نظام‌مهندسی ساختمان

  وزیر راه و شهرسازی در نامه‌ای به معاون مسکن و ساختمان این وزارتخانه دستور برگزاری جلسه فوق‌العاده هیات عمومی سازمان نظام‌مهندسی ساختمان را ابلاغ کرد.

 • جلسه ۱۳۹۷-۰۹-۱۱ ۱۶:۴۰

  اسلامی طی پیامی در صفحه اینستاگرامی خود اعلام کرد:

  برگزاری هفتگی شورای مسکن مهر در وزارت راه و شهرسازی/ بررسی و تصویب راهکارهای لازم در جهت پیشبرد پروژه‌های باقیمانده

  نخستین جلسه از شورای مسکن مهر کشور با حضور وزیر راه و شهرسازی و معاونین وی براي بررسی و تصویب راهکارهای لازم در جهت پیشبرد پروژه‌های باقیمانده برگزار شد.

 • محمدعلی حسن‌زاده ۱۳۹۷-۰۹-۱۱ ۱۴:۰۳

  عضو هیات عامل سازمان بنادر و دریانوردی مطرح کرد

  امضای قرارداد سرمایه‌گذاری در ۳ شهر لجستیکی جنوب کشور/ایجاد اشتغال و فعالیت در بنادر کوچک‌تر جنوبی ایران

  معاون بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی آخرین وضعیت ۳ شهر لجستیکی بندری کشور را تشریح کرد و از امضای تعدادی قرارداد سرمایه‌گذاری در بنادر امام‌خمینی، شهیدرجایی و چابهار خبر داد.

 • نورالله بیرانوند ۱۳۹۷-۰۹-۱۱ ۱۳:۵۲

  معاون شركت راه‌آهن اعلام كرد

  ۳ هزار میلیارد تومان منابع مالی از طریق بانك‌ها به حمل ونقل ریلی تزریق می‌شود

  معاون سرمایه‌گذاری و اقتصاد حمل ونقل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری و تامین مالی در حوزه حمل ننقل ریلی با اشاره به اینكه راه‌آهن در تلاش است تا یك اكوسیستم برای سرمایه ‌گذاری حمل ونقل ریلی اظهار كرد: با استفاده از تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۹۷ با سازمان برنامه توافق شده است تا ۳ هزار میلیارد تومان منابع مالی از طریق بانك‌ها به حمل ونقل ریلی اختصاص یابد.

 • حبیب الله طاهرخانی ۱۳۹۷-۰۹-۰۸ ۱۲:۴۴

  طاهرخانی مطرح کرد

  واگذاری عملیات محوطه سازی مسكن مهر پرديس به پیمانكار جدید تا ٢ هفته آینده/ اطلاع رسانی مسائل فنی به متقاضیان با حضور كارشناسان در محل پروژه

  دومین جلسه ملاقات مردمی حبیب اله طاهرخانی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شركت عمران شهرهای جدید با متقاضیان مسكن مهر این شهر برگزار شد.

  معاون وزیر راه و شهرسازی برای بخش آماده سازی و محوطه سازی سایت‌های مسكن گفت: در این راستا تصمیم داریم یك پیمانكار بزرگ از لحاظ توان مالی را تا ٢ هفته آینده وارد پروژه كنیم كه در این صورت تحول بزرگی در این حوزه رخ خواهد داد.

 • بازدید ۱۳۹۷-۰۹-۰۱ ۰۹:۴۱

  با حضور دکتر نوبخت و معاون وزیر راه وشهرسازی انجام شد؛

  حرکت قطار آزمایشی قزوین- گیلان تا ایستگاه رشت

  قطار آزمایشی قزوین- رشت با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه و معاون وزیر راه و شهرسازی به ایستگاه رشت رسید.

 • آغاز اجرای برنامه ملی بازآفرینی شهری با حضور رئیس جمهوری ۱۳۹۷-۰۸-۲۴ ۱۳:۱۶

  رئیس جمهور در جلسه هیات دولت تاکید کرد

  لزوم توجه سازمان برنامه و بودجه برای اتصال چابهار به راه آهن/ بندر چابهار و راه آهن یک اولویت بسیار بزرگ در این مقطع است

  رئیس جمهور با اشاره به اهمیت توسعه چابهار گفت: بندر چابهار و راه‌آهن برای ما یک اولویت بسیار بزرگی است و وزیر راه و شهرسازی، استاندار و سازمان و برنامه بودجه به این نکته توجه کنند.

 • کشتی باری ۱۳۹۷-۰۸-۲۴ ۱۱:۱۵

  مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان:

  کشتی ۷۲ هزار تنی ذرت در بندر شهید بهشتی چابهار پهلو گرفت

  مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: بزرگترین کشتی ذرت فله ای با ۷۲ هزار تن بار در بندر شهید بهشتی چابهار پهلوگرفته و در حال تخلیه محموله است.

 • نشست وزیر راه و شهرسازی با مدیران هوانوردی در شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) ۱۳۹۷-۰۸-۲۳ ۱۱:۲۴

  وزیر راه و شهرسازی در مراسم سالروز استقلال الجزایر:

  ایران همواره از صلح و ثبات منطقه‌ای و بین‌المللی حمایت مي‌كند/ فراهم بودن بسترها برای گسترش همکاری های ایران و الجزایر

  وزیر راه و شهرسازی ضمن حضور در مراسم شصت و چهارمین سالروز استقلال الجزایر، این روز را به ملت این کشور تبریک و از آماده بودن بسترها برای ادامه همکاری ها بین دو کشور خبر داد.

 • عليرضا تابش ۱۳۹۷-۰۸-۲۳ ۰۷:۴۴

  در ابلاغی از سوی اسلامی به رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی صورت گرفت

  معرفی نماينده تام‌الاختيار وزير راه و شهرسازی در مناطق زلزله زده

  وزير راه و شهرسازي در ابلاغی به رئيس بنياد مسكن انقلاب اسلامی ماموريت داد كه با اختيار تام و با حضور در مناطق زلزله زده سرپل ذهاب و اسلام آباد غرب شخصا روند بازسازی را هدايت كند.

 • ساختمان وزارت راه و شهرسازی ۱۳۹۷-۰۸-۲۲ ۱۲:۵۴

  جایگزین معاونان بازنشسته وزارت راه و شهرسازی معرفی می‌شوند

  وزارت راه و شهرسازی ضمن تجلیل از بازنشستگان گرانقدر، اعلام كرد: بر اساس قانون ابلاغ شده، به زودی افراد جایگزین معاونان بازنشسته این وزارتخانه معرفی خواهند شد.

 • وزیر امضا ۱۳۹۷-۰۸-۲۲ ۱۱:۰۴

  وزير راه و شهرسازي در پيامي اعلام كرد

  سخنان امامان جمعه را براي رونق مسكن شنيدم

  وزیر راه و شهرسازی در پيامي ضمن اعلام دریافت پیام امامان جمعه ۱۷ شهر کشور به درخواست‌های آنان پاسخ داد و گفت: پیام امامان جمعه را مبنی بر لزوم توجه به مسکن مهر، رونق مسکن، بازآفرینی شهری و مسائل مربوط به حمل و نقل شنیدم و یقینا توجه به موضوع مسکن در اولویت‌های برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی قرار دارد.

 • اسلامی ۱۳۹۷-۰۸-۰۲ ۰۹:۴۶

  اسلامی اعلام کرد:

  ضرورت ساماندهی بافت شهری و روستایی و توسعه زیرساخت‌ها/ لزوم ایجاد یکپارچگی و تعامل با سایر نهادها در امر مسکن و شهرسازی

  وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی در تشریح برنامه‌های خود در دوره وزارت بیان کرد: ساماندهی بافت شهری و روستایی و توسعه زیرساخت‌ها، توجه و پیگیری وضعیت مسکن مهر، ایجاد یکپارچگی و تعامل با سایر نهادها و ارگان‌ها در امر مسکن و شهرسازی و جلوگیری از گسترش حاشیه نشینی در شهرها و ساماندهی بافت‌های  ناکارآمد در برنامه‌های ارائه شده قرار دارد.

 • ولی اله نانواکناری ۱۳۹۷-۰۸-۰۱ ۱۰:۲۳

  نماینده مردم بابلسر و فریدون‌کنار تأکید کرد:

  اسلامی می‌تواند رأی اعتماد نمایندگان را به خود جلب کند

  گزینه پیشنهادی رئیس‌جمهور برای وزارت راه می‌تواند نظر نمایندگان مجلس را به خود جلب و رأی اعتماد را کسب کند.

 • هوشنگ عشایری ۱۳۹۷-۰۷-۳۰ ۱۸:۲۵

  عشایری اعلام کرد:

  بازآفرینی شهری یک پروژه اجتماعی با پیوست کالبدی است/ دخالت دولت در تهیه برنامه بازآفرینی محلات نوعی خیانت است/ آغاز عملیات اجرایی بازآفرینی در ۴۸۶ محله از آبان‌ماه

  معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در حال حاضر وظایف ۱۹ دستگاه دولتی و شهرداری‌ها به تفکیک شهر در اجرای برنامه بازآفرینی مشخص شده است گفت: این برنامه با محوریت محله و مشارکت مردمی برای نخستین‌بار در کشور تهیه و تدوین شده است که در صورت اجرا تا عمق محلات نفوذ پیدا کرده و نگاهی از پایین به بالا دارد.

 • رضا جعفرزاده ۱۳۹۷-۰۷-۳۰ ۱۵:۰۰

  سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری خبر داد:

  آغاز پروازهای اربعين از دو روز ديگر/ صدور ۴۸۴ مجوز پرواز فوق العاده برای ايام اربعين حسينی

  مدير روابط عمومی سازمان هواپيمايی کشوری از آغاز پروازهای اربعين از دوم آبان خبرداد.