شناسهٔ خبر: 100105 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیر کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان

فرآیند انتقال اراضی واقع در حریم شهرها از منابع طبیعی به اداره کل راه و شهرسازی شتاب گرفته است

عطاء اله اکبری.jpg مدیر کل راه وشهرسازی استان سیستان وبلوچستان گفت: فرآیند انتقال اراضی واقع در حریم شهرها از منابع طبیعی به اداره کل راه و شهرسازی استان شتاب گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی(سیستان وبلوچستان)،عطاءاله اکبری مدیر کل راه وشهرسازی استان سیستان وبلوچستان گفت: فرایند انتقال اراضی واقع در حریم شهرها از منابع طبیعی به اداره کل راه و شهرسازی استان شتاب گرفته است.

وی تصریح کرد: به منظور جلوگیری از زمین خواری و مدیریت زمین اقدامات موثری برای انتقال مالکیت و اسناد اراضی واقع در حریم شهرها از منابع طبیعی به اداره کل راه و شهرسازی استان شکل گرفته است به گونه ای که از ابتدای سال گذشته تاکنون ۱۲هزار هکتار زمین به مالکیت سازمان ملی زمین ومسکن افزوده شده است.
اکبری ضمن تاکید بر این فرآیند گفت: در حال حاضر ۲۳ هزار هکتار زمین در حریم شهرهای زاهدان،خاش، سراوان، گلشن، هیدوج، سوران، مهرستان، سیرکان، نوک آباد، میرجاوه و گشت در حلقه مالکیت اداره کل راه و شهرسازی استان قرار گرفته است.
مدیر کل راه و شهرسازی استان سیستان وبلوچستان تاکید کرد: باید همه دستگاه‌های اجرایی استان برای مقابل با زمین خواری از هر نوع آن بسیج شوند و این وظیفه قانونی و شرعی است.
اکبری از دادگستری،سازمان بازرسی، دیوان محاسبات، اداره کل اطلاعات، نیروی انتظامی و فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی استان که در امر رفع تصرف از اراضی دولت این اداره کل را همراهی می کنند قدردانی نمود و تاکید کرد: اگر همه ارگانها به وظایف قانونی خود عمل کنند فساد رانت وزمین خواری در حوزه اراضی دولتی پایان می یابد.