شناسهٔ خبر: 100178 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

با آغاز بارش اولین برف

گردنه‌های پيچ‌بن و سپارده در الموت مسدود شدند

مهدی رشوند رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای الموت گفت: به منظور حفظ ایمنی تردد کنندگان و پیشگیری از حوادث در فصل زمستان و بارش ها گردنه‌های پيچ‌بن و سپارده توسط عوامل راهداری مسدود شدند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی(قزوین)،  مهدی رشوند گفت: محورهای پيچ‌بن به تنکابن و ویار-سپارده-رحیم‌آباد در منطقه الموت به دلیل شرایط خاص و ارتفاع زیاد هرسال به محض شروع بارش برف در آبان ماه توسط  راهداران مسدود و در فصل بهار پس از پایان بارش ها بازگشایی می‌شوند.

وی اضافه کرد: گردنه پیچ بن با سه هزار و ۳۰۰ متر و گردنه سپارده با ۲ هزار و ۸۰۰ متر ارتفاع از سطح دریا از مرتفع ترین گردنه‌های استان قزوین بوده و در فصل زمستان با  بارش برف و پدیده کولاک مواجه هستند.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای الموت از هموطنان خواست در سایر محورهای این منطقه نیز در زمان بارش برف و سرمای هوا از سفرهای غیر ضروری خودداری و در صورت ضرورت هم خودروی خود را به زنجیر چرخ و سایر تجهیزات زمستانی مجهز کنند.

گردنه پیچ بن با سه هزار و ۳۰۰ متر و گردنه سپارده با ۲ هزار و ۸۰۰ متر ارتفاع از سطح دریا از مرتفع ترین گردنه های استان قزوین بوده و در فصل زمستان با  بارش برف و پدیده کولاک مواجه هستند.

استان قزوین دارای ۸۷ گردنه برف‌گیر در نقاط مختلف است.