شناسهٔ خبر: 101011 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن

۴۳ هزار متصرف به اراضی دولتی در کشور شناسایی شدند

جلسه یگان حفاظت اداره کل سیستان و بلوچستان.jpg مشاور معاون وزیر راه و شهرسازی فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن گفت: ۴۳ هزار متصرف به اراضی دولتی در دو سال و نیم اخیر در کشور شناسایی شدند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی(سیستان و بلوچستان)، سرهنگ جواد خردمند در جلسه بررسی عملکرد یگان حفاظت اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان گفت: ۴۳ هزار متصرف به اراضی دولتی در دو سال و نیم اخیر در کشور شناسایی شدند.
وی اظهار داشت: پرونده متخلفان این مدت در املاک‌حقوقی این سازمان در حال بررسی است و به محض اینکه اتهام آنها ثابت شود برای اعمال قانون به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.
مشاور معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: همچنین بر اساس برآوردهای انجام شده ارزش رفع تصرفات و تعرض اراضی دولتی انجام شده کشور در دو سال و نیم اخیر ۵۲ هزار میلیارد تومان است که سهم سیستان و بلوچستان با عملکرد مطلوب یگان حفاظت اداره کل راه و شهرسازی استان ۶۶۰ میلیارد تومان بوده است.
فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن از صدور کارت ضابط قضایی برای نیروهای یگان حفاظت اراضی اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان خبر داد و افزود: به‌منظور ارتقای توان عملیاتی و اجرایی یگان حفاظت اداره کل راه و شهرسازی این استان در خصوص مقابله با زمین‌خواران و سوء استفاده کنندگان بیت المال بعد از پنج سال کارت ضابط قضایی برای نیروهای یگان حفاظت این استان در حال صادر شدن است.
سرهنگ خردمند با بیان اینکه در حال حاضر یک هزار و ۲۰۰ نیروی یگان حفاظت از اراضی در کشور مشغول فعالیت هستند، تصریح کرد: با حمایت های مطلوب معاون وزیر راه و شهرسازی این سازمان مشکلی در تامین نیروی انسانی مورد نیاز ندارد بطوری که به محض اینکه اراضی جدید تحویل یگان حفاظت می شود نیروی یگان آن نیز افزایش می یابد.
وی با اشاره سامانه تلفنی ۱۶۵۶ که آماده دریافت گزارش‌های مربوط به تصرفات زمین‌های دولتی است، گفت: از شهروندان گرامی در سراسر کشور در خواست می شود هر جا که دست‌اندازی هایی به انفال و زمین های واقع در محدوده شهرها را مشاهده کردند به سامانه تلفنی ۱۶۵۶ اطلاع دهند تا در کمتر زمان ممکن  مورد رسیدگی قرار گیرد.
مدیر کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان نیز در این جلسه گفت: گشت حفاظت اراضی این اداره کل با حمایت دستگاه های امنیتی و نظارتی، موضوع مبارزه با زمین خواری را با جدیت در دستور کار قرار داده و در تمام شهرستان های تحت پوشش هرگونه تحرک جهت تصرف غیرقانونی را با قاطعیت جلوگیری می نماید.
عطاءاله اکبری از حمایت‌های قاطعانه دستگاه‌های قضایی و نظارتی و نهادهای امنیتی در خصوص مبارزه با زمین‌خواری و سوء استفاده از بیت المال قدردانی و اظهار امیدواری کرد که با همکاری مردم و دستگاه های مذکور، این اداره کل به طور جدی تر به برخورد با متصرفان اراضی ملی بپردازد.