شناسهٔ خبر: 101112 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

دیدار مدیرکل راه و شهرسازی استان مازندران با اعضای هیات رئیسه سازمان نظام مهندسی ساختمان استان

مدیرکل راه و شهرسازی استان مازندران مدیرکل راه و شهرسازی استان مازندران با اعضای هیات رئیسه سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مازندران دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (مازندران)، سید محمد نظری مدیرکل راه و شهرسازی استان با اشاره به تغییراتی که در تمام ابعاد سازمان رخ داده بیان داشت: در بحث تعارض منافع از هیات مدیره نهم انتظار می رود با شفافیت عمل نموده و اعضا نیز می بایست با خود مراقبتی به سازمان کمک نمایند و در این مسیر رضایت آحاد جامعه را سرلوحه کار خود قرار دهند.

وی با اشاره به ضرورت تکریم ارباب رجوع در همه زمینه ها افزود دستگاه های نظارتی انتظار دارند به سمت چابک سازی پیش برود تا امور سازمانی به صورت درست و صحیح انجام گیرد.

نظری در خصوص نظام ارجاع کار یادآور شد:  نظام مهندسی، نظام کاردانی و سازمان همیاری شهرداری ها یک سامانه مشترک داشته باشند و نقشه های سازمان، همیاری و روستایی در نظام ارجاع مطرح شده و کلیه کارها در سامانه انجام شود.

حمید سفیدگر رییس سازمان ضمن تاکید بر اجرای کامل بخشنامه تعارض منافع ، با بیان اینکه در این بخشنامه ابهاماتی وجود دارد : گفت در این خصوص در حال پیگیری و رسیدگی هستیم ، وی همچنین خواستار تعیین تکلیف مصادیق تعارض منافع در همه ارکان سازمان شد.

رییس سازمان مازندران همچنین با توجه به دستور کار مجلس شورای اسلامی جهت اصلاحات قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان ، ایجاد کارگروه مشترک بین سازمان و اداره کل راه و شهرسازی جهت بررسی تغییرات و رفع اشکالات احتمالی و تعامل هرچه بیشتر این دو دستگاه را خواستار شد.

سفیدگر در ادامه جلسه با اشاره به عقد تفاهم نامه مشترک با شهرداری ساری که در دست اقدام است ، از ایجاد سامانه مشترک الکترونیکی با این شهرداری خبر داد.

رییس سازمان در انتها با تاکید بر شفاف سازی در سازمان مازندران ، این موضوع را یکی از خواسته های مهندسین دانست که هیات مدیره نهم برای اجرای آن مصمم است .