شناسهٔ خبر: 101233 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی خبر داد:

ثبت نام افزون بر ۴۷ هزار سیستانی و بلوچستانی در طرح جهش تولید مسکن 

عطاء اله اکبری.jpg مدیرکل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان گفت: افزون بر ۴۷ هزار و ۷۳۹ متقاضی طرح جهش تولید مسکن از ۲۸ مهرماه سالجاری تاکنون در شهرستان های تحت پوشش این اداره کل اقدام به ثبت نام کرده اند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی(سیستان و بلوچستان)، عطاءاله اکبری مدیرکل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان گفت: افزون بر ۴۷ هزار و ۷۳۹ متقاضی طرح جهش تولید مسکن از ۲۸ مهرماه سالجاری تاکنون در شهرستان های تحت پوشش این اداره کل اقدام به ثبت نام کرده اند.

وی اظهار داشت:  طرح جهش مسکن که پیش بینی می شود ضمن خانه دار کردن دهک های پایین جامعه سبب اشتغال ۷۰ هزار نفر از افراد جویای کار استان شود تا ۱۵ آذرماه جاری در ۱۳ شهر میرجاوه، دوست محمد، زهک، گشت، زابل، نوک آباد، زاهدان، سراوان، خاش، رامشار، مهرستان، سیرکان و جالق در محدوده تحت پوشش این اداره کل ادامه دارد.

اکبری ادامه داد: بر اساس آخرین گزارشات بیشترین آمار ثبت نام کننده در این طرح ملی با ۳۱ هزار و ۶۷۷ نفر به شهر زاهدان وهشت هزار و ۶۳۴ نفر به شهر سراوان اختصاص دارد.

مدیر کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان تاکید کرد: با اقدامات مطلوب صورت گرفته احداث نخستین واحدهای طرح جهش مسکن استان در قالب ۱۰۷۶ واحد از ۶ آذرماه جاری در شهرهای زاهدان و زابل آغاز شده است.

اکبری استفاده نکردن از تسهیلات دولتی در حوزه مسکن از اول انقلاب تاکنون، نداشتن مالکیت شخصی، متاهل بودن و حداقل پنج سال سکونت در شهری مورد تقاضا را از جمله شرایط واگذاری مسکن در طرح جهش تولید مسکن عنوان کرد و افزود: به هنگام ثبت‌نام در سامانه طرح نهضت ملی مسکن هیچ محدودیتی وجود ندارد اما پس از ثبت نام و در مرحله استعلامات تمامی موارد به صورت دقیق بررسی می‌شود.

وی تصریح کرد: به دلیل وجود شرایط کرونایی و رفاه حال متقاضیان گرامی برای ثبت نام در سامانه https://saman.mrud.ir/ نیازی به مراجعه به دستگاه اجرایی خاصی نیست و این اقدام به صورت اینترنتی قابل انجام است.