شناسهٔ خبر: 101250 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

رئیس کمیسیون عمران مجلس تاکید کرد:

راهبری تامین مالی جهش تولید با روحیه جهادی مدیرعامل بانک مسکن

محمدرضا کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اهمیت تامین مالی در پیشبرد اجرای قانون جهش تولید و تامین مسکن گفت: با توجه به روحیه انقلابی و جهادی مدیرعامل بانک مسکن تحقق این مهم و راهبری تامین مالی طرح امیدوار کننده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمدرضا رضایی کوچی با بیان اینکه اجرای قانون جهش تولید و تامین مسکن، در حوزه مسکن و اشتغال کشور انقلاب ایجاد خواهد کرد، اظهار داشت: این طرح می‌تواند بسیاری از اقشار جامعه را که در شرایط فعلی آرزوی خانه‌دار شدن دارند، را صاحب خانه کند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی به هماهنگی دولت و مجلس در اجرای قانون جهش تولید مسکن اشاره کرد و افزود: مسیر اجرای قوانین با تعامل قوا هموار خواهد شد، ضمن اینکه انصافا دستگاه‌های متولی در این حوزه در دولت سیزدهم از جمله وزارت راه و شهرسازی به عنوان مجری قانون و بانک مسکن به عنوان بازوی اجرایی تامین و راهبری منابع مالی با مجلس و کمیسیون عمران مجلس تعامل داشتند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بدون شک ساخت ۴ میلیون واحد مسکونی در دولت سیزدهم نیازمند یک عزم و برنامه جدی است که این موضوع را در روحیه دستگاه‌های مختلف مشاهده می‌کنیم.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، به اهمیت تامین مالی اشاره کرد و گفت: تامین مالی بدون شک یکی از مهم‌ترین حلقه‌های زنجیره تکمیل پروژه‌های عمرانی است و یکی از مصادیق این موضوع نیز این است که اگر فرآیند تامین مالی پروژه‌ها به موقع بود امروز با این حجم از پروژه‌های عمرانی نیمه تمام در کشور که میراث ادوار گذشته است، مواجه نبودیم.

وی ادامه داد: بنابراین تامین مالی نقش ویژه‌ای در طرح جهش تولید و تامین مسکن دارد که با توجه به عملکرد و جایگاه بانک مسکن به عنوان یک بانک تخصصی و توسعه‌ای با مدیریت دکتر شایان به تحقق این مهم امیدواریم.

رضایی کوچی با اشاره به حضور مدیرعامل بانک مسکن در جلسات مختلف کمیسیون عمران مجلس با موضوع بررسی طرح جهش تولید و تامین مسکن گفت: هر چند که تامین مالی این طرح فقط بر عهده بانک مسکن نیست و این بانک در کنار شبکه بانکی در این زمینه مشارکت فعال خواهد داشت اما با توجه به جایگاه این بانک و تخصصی بودن آن، قطعا نقش محوری ایفا خواهد کرد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به روحیه جهادی مدیرعامل بانک مسکن تحقق این مهم و راهبری تامین مالی طرح امیدوار کننده است.

وی همچنین خواستار تشکیل شورای عالی مسکن به ریاست رئیس جمهور به منظور ایجاد هماهنگی در خصوص هزینه‌های طرح شد و گفت: بحث مشکلات بانک‌ها، تامین مصالح از طریق وزارت صمت، تامین زمین از طریق وزارت راه و شهرسازی و تامین هزینه‌های ساخت نیازمند هماهنگی‌های لازم بین دستگاهی است که در این خصوص تشکیل جلسه هم‌اندیشی در قالب شورای عالی مسکن می‌تواند در پیشبرد بهتر و سریعتر اهداف طرح کمک کند.

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن، این نماینده مردم در مجلس یازدهم در پایان با تقدیر از دولت سیزدهم در خصوص فراهم کردن شرایط ثبت نام متقاضیان و آغاز عملیات ساخت برخی پروژه‌ها با شناسایی زودهنگام اراضی برخی شهرها گفت: امیدواریم این روند ادامه داشته باشد تا به زودی جشن خانه‌دار شدن گروه‌های کم درآمد جامعه که یکی از اهداف دولت است، را بگیریم.