شناسهٔ خبر: 101534 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی استان خبر داد:

مهلت ثبت نام نهضت ملی مسکن تا پایان آذرماه سالجاری تمدید شد

حسین محبوبی مدیرکل راه و شهرسازی گلستان از تمدید زمان ثبت نام در طرح جهش مسکن در استان همزمان با سراسر کشور تا پایان آذرماه سال جاری خبر داد.

  به گزارش پایگاه خبری وزارت راه‌وشهرسازی، گلستان : محبوبی مدیرکل راه و شهرسازی استان گلستان گفت: امکان‌ ثبت نام در طرح جهش مسکن در استان همزمان با سراسر کشور تا پایان آذرماه سالجاری تمدید شد.

وی اظهار داشت: در حال حاضر امکان ثبت نام طرح جهش مسکن در ۱۰ شهر  آق قلا، بندرترکمن، گرگان، گمیش تپه، مراوه تپه، مینودشت، خان ببین، فاضل آباد، کردکوی و نوکنده در محدوده تحت پوشش این اداره کل وجود دارد.

وی افزود: متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت saman.mrud.ir برای بهره مندی از طرح جهش مسکن نام نویسی کنند.

مدیر کل راه و شهرسازی استان گلستان با اشاره به ساخت یک میلیون مسکن در سال و سهمیه ۱۵۴۷۶ واحدی استان گلستان بیان کرد: تا ۱۵ آذر سالجاری  افزون بر ۲۹ هزار متقاضی طرح جهش تولید مسکن در شهرستان های تحت پوشش این اداره کل اقدام به ثبت نام کرده اند که بیشترین تعداد با ۱۳ هزار و ۱۸۲ نفر به شهر گرگان اختصاص دارد.

محبوبی بیان داشت: نهضت ملی مسکن یکی از سیاست‌های کلان دولت سیزدهم در حوزه مسکن است که بر اساس این سیاست، احداث ۴ میلیون واحد مسکونی در ۴ سال در برنامه دولت قرار گرفته است. متقاضیان با داشتن چهار شرط تاهل و سرپرست خانوار بودن، حداقل سابقه ۵ سال سکونت در شهر موردتقاضا، فاقد مالکیت خصوصی و در نهایت عدم استفاده از امکانات دولتی از اول انقلاب در حوزه مسکن، می‌توانند نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

مدیر کل راه و شهرسازی استان گلستان تصریح کرد:  بر اساس این قانون، زنان خودسرپرست مشروط به داشتن حداقل ۳۵ سال سن، معلولان جسمی و حرکتی با ۲۰ سال سن، می‌توانند در قانون جهش تولید مسکن (نهضت ملی مسکن) مشارکت داشته باشند. همچنین، قانون برای سرپرستان خانوار، محدودیت سنی نگذاشته است چرا که این افراد سرپرست خانوار تعریف می‌شوند و برای قانونگذار متاهل یا سرپرست خانوار بودن ملاک است. در عین حال، زنان و مردان سرپرست خانوار که به دلیل متارکه به صورت مجردی زندگی می‌کنند و سرپرست فرزندان خود هستند خانوار تلقی شده و بدون ملاک سن می‌توانند ثبت‌نام کنند.

وی بیان داشت بر اساس مصوبه تازه شورای‌عالی مسکن، مردان مجرد بالای ۴۵ سال سن و بیماران خاص با تاییدیه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، امکان ثبت‌نام در نهضت ملی مسکن را دارند.

محبوبی مدیر کل راه و شهرسازی استان گفت : بنا بر اعلام معاونت مسکن و ساختمان، برای مهاجران از کلانشهرها، سابقه سکونت به یکسال تقلیل پیدا کرده است. بدین‌معنا اگر کسی ساکن کلانشهری بوده و در شهر دیگر، تقاضای مسکن دارد با حدود یکسال سابقه سکونت در همان شهر امکان ثبت‌نام در طرح نهضت ملی مسکن را دارد. همچنین برای کارکنان دولت و نیروهای نظامی و روحانیون بر اساس حکم اداری و یا بر اساس تشخیص حوزه‌های علمیه، سابقه سکونت ۵ ساله در طرح نهضت ملی مسکن مورد نیاز نیست. این افراد می‌توانند به جز تهران در سایر شهرهای کشور از این مزیت بهره‌مند شوند

محبوبی ضمن توصیه عدم ثبت نام به غیرواجدین شرایط ، به افرادی که با داشتن شرایط مذکور موفق به ثبت نام نشده اند توصیه کرد تا پایان مهلت تمدید شده اقدام به ثبت نام نمایند.