شناسهٔ خبر: 101586 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خبر داد:

اجرای حدود ۲۹ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن توسط بنیاد مسکن/اراضی ۵۷ هزار واحد نهضت ملی تامین شد

حمید رضا سهرابی معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از اجرای حدود ۲۹ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن با ۱۰ درصد پیشرفت فیزیکی خبر داد و گفت: اراضی ۵۷ هزار واحد مسکونی نهضت ملی مسکن تامین شده و تخصیص یافته است.

حمیدرضا سهرابی معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی در خصوص عملکرد آن بنیاد در اجرای نهضت ملی مسکن، توضیحاتی را ارایه کرد.

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن گفت: در حال حاضر اراضی حدود ۸۳ هزار واحد مسکونی به بنیاد مسکن معرفی شده است. این میزان اراضی معرفی شده به بنیاد مسکن برای اجرای نهضت ملی مسکن، شامل زمین‌های خارج از بافت و یا اراضی دارای مشکلات تغییر کاربری و تفکیک نیز هستند. در مجموع اراضی بدون مشکل که مستعد احداث واحدهای مسکونی هستند و مشکلی ندارند حدود ۵۷ هزار واحد است.

سهرابی ادامه داد: تاکنون ۴۸ هزار متقاضی مسکن که تحت‌مسئولیت بنیاد مسکن باید صاحب خانه شوند وجوه خود را که شامل ۴۰ میلیون تومان و بیشتر نیز هست، واریز کرده‌اند.  

وی توضیح داد: عملیات احداث ۲۸ هزار و ۸۶۶ واحد با میانگین پیشرفت فیزیکی ۱۰ درصد آغاز شده است. البته در برخی از شهرها از جمله قم واحدهای مسکونی در اوایل سال ۱۴۰۱ به بهره‌برداری می‌رسد. علاوه بر آن، ۹ هزار واحد نیز در مراحل مختلف اقدام برای اجرا قرار دارد.

یادآور می‌شود، احداث سالانه ۴۰۰ هزار واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن برعهده بنیاد قرار گرفته است که از این میزان، ۲۰۰ هزار واحدمسکونی در قالب طرح بهسازی و نوسازی واحدهای مسکونی روستایی و شهری کوچک اجرا  می‌شود و ۲۰۰ هزار واحد نیز در قالب احداث واحدهای مسکونی شهری است.