شناسهٔ خبر: 101592 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

مدیرکل دفتر طرح‌ها و الگوهای ساخت سازمان اعلام کرد:

برگزاری دوره آموزشی جایگاه پدافند غیر عامل در پروژه های سازمان ملی زمین و مسکن

مهردادفر دوره آموزشی جایگاه پدافند غیرعامل در پروژه‌های سازمان ملی زمین و مسکن با هدف آشناسی و آگاهی‌بخشی در موضوع پدافند غیرعامل و الزامات آن در محل سازمان ملی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از سازمان ملی زمین و مسکن، مصطفی مهرداد فر مدیرکل دفتر طرح‌ها و الگوهای ساخت سازمان ملی زمین و مسکن با اشاره به برگزاری دوره آموزشی جایگاه پدافند غیر عامل در پروژه‌های سازمان ملی زمین و مسکن گفت: این دوره با هدف آشنائی و آگاهی‌بخشی همکاران حوزه مسکن و فنی و مهندسی با اهمیت موضوع پدافند غیر عامل و الزامات آن برگزار شد.

مدیرکل دفتر طرح‌ها و الگوهای ساخت سازمان ملی زمین و مسکن افزود: از آنجا که لزوم پرداختن به الزامات پدافند غیرعامل در فرایندهای توسعه زمین و مسکن از مرحله مکان‌یابی تا طراحی و اجرا نقش کلیدی و حساس است، مکان یابی محیط‌های مسکونی متناسب با الزامات حریم‌های حفاظتی و حریم‌های امنیتی مراکز حیاتی، حساس و مهم علاوه بر افزایش امنیت ملی، منجر به حفظ امنیت و ایمنی محیط‌های مسکونی که مبنای طرح‌های آماده سازی هستند، خواهد بود. بنابراین آموزش و آگاهی در این حوزه یک فرایند هم‌افزای سودمند در حوزه ملی تا مقیاس محلی می‌شود.

وی ادامه داد: در این دوره آموزشی ضمن بحث و بررسی در خصوص مکانیابی مناسب با لحاظ ملاحظات پدافند غیرعامل در طرح‌های آماده‌سازی زمین سازمان به مباحث گوناگونی از جمله قوانین و مقررات و آئین‌نامه‌های اجرایی پدافند غیر عامل پرداخته شد و نقش و جایگاه سطح بندی مناطق ، اماکن و پروژه‌ها در فرایندهای توسعه زمین تبیین شد.

گفتنی است در انتهای این دوره آموزشی، جلسه پرسش و پاسخ و رفع سوالات و ابهامات همکاران استانی برگزار شد.