شناسهٔ خبر: 101793 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

به منظور تسریع در اجرای پروژه های نهضت ملی مسکن انجام گرفت؛

دیدار مدیر کل راه و شهرسازی استان خراسان شمالی با انبوه سازان و سازندگان مسکن

دیدار با اعضای انبوه سازان خراسان شمالی 1 با هدف تسریع در اجرای پروژه های نهضت ملی مسکن جمع کثیری از انبوه سازان استان با مدیر کل راه و شهرسازی استان خراسان شمالی نشستی را جهت هماهنگی بیشتر برگزار کردند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (خراسان شمالی)، با هدف سرعت بخشی به پروژه های نهضت ملی مسکن، جمع کثیری از انبوه سازان با مدیر کل راه و شهرسازی استان خراسان شمالی نشستی برگزار کردند.

قاسم قاسمی، مدیر کل راه و شهرسازی استان خراسان شمالی در این نشست در بین انبوه سازان گفت: نهضت ملی مسکن یکی از مهم ترین طرح‌های کلان دولت است که طی آن احداث ۴ میلیون واحد مسکونی در چهارسال دولت  عملیاتی و اجرایی خواهد شد که از این مقدار طی ۴ سال ۴۸ هزار واحد سهم استان خراسان شمالی بوده که طی فراخوان که طی دو هفته قبل منتشر شد از سرمایه گذاران و انبوه سازان دعوت به همکاری در این طرح صورت گرفت.

وی گفت: با ابلاغ قانون جهش تولید مسکن، وزارت راه و شهرسازی، سامانه ثمن (سامانه نهضت ملی مسکن) را به نشانی saman.mrud.ir به منظور نام‌نویسی متقاضیان مسکن راه‌اندازی کرد و از ۲۸ مهرماه و همزمان با راه‌اندازی سامانه، متقاضیان مسکن این امکان را یافتند تا با داشتن چهار شرط تاهل و سرپرست خانوار بودن، حداقل ۵ سال سکونت در شهر مورد تقاضا، عدم مالکیت خصوصی و عدم استفاده از امکانات دولت نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند و ثبت نامه ها تا پایان آذر ماه ادامه خواهد داشت.

قاسمی تصریح کرد: در دیدار با انبوه سازان بر عزم جدی اداره کل راه و شهرسازی استان خراسان شمالی بر حمایت از سازندگان و انبوه سازان، ارتباط موثر با پیمانکاران و سرعت بخشی به پروژه ها تاکید شد و موانع و مشکلات مورد بررسی قرار گرفت.

مدیر کل راه و شهرسازی خراسان شمالی اظهار داشت: وزارت راه و شهرسازی در نظر دارد با استفاده حداکثری از ظرفیت سازندگان و انبوه‌سازان داخلی عرضه سالانه یک میلیون واحد مسکونی را تحقق ببخشد، وی از عزم جدی نهادهای مسئول بالاخص استانداری خراسان شمالی در همراه کردن شهرداران و دستگاه های خدمات رسان و تشکیل جلسات شورای مسکن استان به صورت مستمر و منظم در راستای رفع موانع و باحضور استاندار خراسان شمالی طی هر دو هفته یک بار خبر داد.

وی در پایان گفت: یکی از ویژگی‌های نهضت ملی مسکن، تسریع در انجام پروژه‌ها، افزایش کیفیت و استفاده از فناوری‌های نوین ساخت است و ضرورت دارد صنعت ساختمان از نظر کیفیت، قیمت و سرعت در ساخت متحول شود و در این مسیر باید از شیوه‌های نوین ساخت بهره‌مند شویم زیرا بخشی از روش های سنتی زمان بر، فاقد کیفیت لازم و سرعتی است که ملاک‌ عمل در اجرای تولید مسکن نهضت ملی است.