شناسهٔ خبر: 103080 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان خبر داد؛

خودمالکین اصفهانی برای دریافت تسهیلات ثبت نام کنند

تسهیلات ساخت مسکن - اصفهان مدیر کل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: افراد خود مالک استان می‌توانند برای ساخت واحد‌های خود از تسهیلات قانون نهضت ملی مسکن برخوردار شوند.

 به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (اصفهان)؛ علیرضا قاری‌قرآن مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان اظهار کرد: به منظور بهره‌مندی عموم مردم از مزایای طرح نهضت ملی مسکن، هم استانی‌های عزیز در همه شهرهای استان اصفهان که دارای زمین بوده و برای آن پروانه ساختمانی اخذ کرده‌اند می‌توانند با مراجعه به سامانه saman.mrud.ir و ثبت نام در این سامانه از تسهیلات مقرر در طرح نهضت ملی مسکن (کلانشهر اصفهان ۴۰۰ میلیون تومان، سایر شهر‌های استان ۳۰۰ میلیون تومان و روستا‌ها ۲۵۰ میلیون تومان) برخوردار شوند. 

وی تشریح کرد: خود مالک یعنی سند مالکیت زمین به نام بخش خصوصی یا شخص حقیقی باشد به این ترتیب هر خود مالک، می‌تواند برای ساخت تعداد واحد‌های در دست ساخت، وام دریافت کند، اما فقط یک واحد آن را می‌تواند به نام خود ثبت کند. 

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان تصریح کرد: مالکین این اراضی می توانند به ازای هر واحد به طور مجزا تسهیلات دریافت و در مرحله فروش اقساطی افراد مورد نظر را برای دریافت کارت اقساط و انجام قسط بندی به بانک عامل معرفی کنند. 

وی در خصوص مدارک مورد نیاز برای بهره‌مندی از این طرح عنوان کرد: سند مالکیت و پروانه ساختمانی اصلی‌ترین مدارک مورد نیاز برای استفاده از این تسهیلات است. 

قاری‌قرآن تأکید کرد: افرادی که برای فروش اقساطی به بانک معرفی می‌شوند نیازی به دارا بودن شرایط ماده یک آئین نامه قانون ساماندهی تولید و عرضه مسکن ندارند. 

 وی یادآور شد: جزئیات پرداخت تسهیلات در چهارمرحله بدین شرح است که در مرحله پی‌کنی و فوندانسیون ۱۰ درصد، مرحله اسکلت و سقف ۴۰ درصد، سفت‌کاری ۲۵ درصد و مرحله نازک کاری نیز ۲۵ درصد تسهیلات به متقاضیان پرداخت می‌شود.