شناسهٔ خبر: 103085 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان خبر داد؛

۱۲ شهر دیگر در استان اصفهان به لیست ثبت‌نام نهضت ملی مسکن اضافه شد/ ثبت‌نام حدود ۱۹۳ هزار از اهالی استان اصفهان در طرح نهضت ملی مسکن

علیرضا قاری قرآن مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: ۱۲ شهر به لیست شهرهای استان اصفهان جهت ثبت نام طرح نهضت ملی مسکن اضافه شد.

 به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (اصفهان)؛ علیرضا قاری‌قرآن مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان اظهار داشت: از ۲۸ مهرماه ۱۴۰۰ که ثبت‌نام طرح جهش تولید مسکن آغاز شد تا کنون حدود ۱۹۳ هزار نفر در استان اصفهان متقاضی بهره‌مندی از مزایای این طرح بوده و اقدام به ثبت‌نام کردند.  

 وی با بیان اینکه بیشترین استقبال مربوط به شهر جدید بهارستان با بیش از ۷۳ هزار ثبت‌نامی بوده است گفت: تا کنون در شهر جدید فولادشهر بیش از ۲۱ هزار نفر و در شهر جدید مجلسی نیز بالغ بر سه هزار و ۶۰۰ نفر برای طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کردند.  

 مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان اذعان داشت: برای ۴۳ شهر از ۱۰۹ شهر استان اصفهان از همان آغاز در سامانه طرح نهضت ملی مسکن امکان ثبت‌نام وجود داشت و در حال حاضر نیز سامانه برای ۱۲ شهر دیگر این استان بازگشایی شده است.  

وی افزود: بر این اساس امکان ثبت‌نام برای شهرهای دولت‌آباد، کمشچه، حبیب‌آباد، نایین، خالدآباد، بادرود، نیک‌آباد، محمدآباد، دهاقان، سمیرم، بیده و حنا فراهم شده و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سامانه در این شهرها اقدام به ثبت‌نام کنند.  

 قاری‌قرآن با اشاره به اینکه برنامه این استان در طرح نهضت ملی مسکن معادل ۵.۸ درصد نسبت به کشور است اذعان داشت: براین اساس در سطح استان اصفهان برای یک سال نیاز به ساخت ۵۰ هزار و ۹۹۲ واحد است که این عدد برای چهار سال به بیش از ۲۰۳۹۶۷ هزار واحد می‌رسد.  

وی ادامه داد: مطابق با این برنامه زمین مورد نیاز برای اجرای این طرح در سطح استان اصفهان بصورت سالانه چهار هزار و سیصد شانزده هکتار است.  

 مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان افزود: در حال حاضر متقاضیان می‌توانند تا ۱۵ دیماه جاری با مراجعه به سامانه «ثمن» به آدرس saman.mrud.ir برای نامنویسی در طرح نهضت ملی مسکن اقدام کنند.  

وی بیان داشت: پس از پایان مهلت ثبت‌نام در این مرحله، وارد مراحل پالایش و اقدامات بعدی می‌شویم.