شناسهٔ خبر: 103393 - سرویس هواشناسی
نسخه قابل چاپ

کارشناس هواشناسی خبر داد:

بارش برف و باران و وزش باد در شمال‌غرب/افزایش دما در دو روز آینده در اردبیل و استان‌های ساحلی خزر

بارش برف کارشناس سازمان هواشناسی ضمن اعلام بارش برف و باران و وزش باد در شمال‌غرب از تداوم بارش‌ها تا آخر هفته در کشور خبر داد.

کبری رفیعی کارشناس سازمان هواشناسی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، تازه‌ترین وضعیت جوی کشور را برای امروز بیستم دی و روزهای آتی تشریح کرد.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز با ورود سامانه بارشی مناطق شمال‌غرب بارش خواهد داشت که این بارش‌ها در آذربایجان‌غربی و شرقی، کردستان، کرمانشاه، لرستان و ایلام به شکل برف و باران همراه با رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی است. فردا نیز این شرایط در استان‌های خوزستان، لرستان، ایلام، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، کرمانشاه، جنوب آذربایجان‌غربی و شرقی ادامه خواهد داشت.

رفیعی ادامه داد: بلندی‌های استان‌های زنجان، قزوین، البرز و تهران بارش خواهند داشت. روز چهارشنبه بارش‌ها در شمال‌غرب به شکل پراکنده ادامه خواهد یافت.

وی از ورود سامانه بارشی جدید از پنجشنبه و از سمت شمال‌غرب به کشور خبر داد و افزود: طی دو روز آینده در استان‌های ساحلی خزر و اردبیل افزایش دما رخ می‌دهد.

کارشناس سازمان هواشناسی توضیح داد: آسمان تهران امروز و فردا ابری و غبارآلود است. حداکثر دما در تهران به ۱۲ درجه بالای صفر می‌رسد و حداقل دما نیز به ۳ درجه بالا صفر خواهد رسید.

به گفته وی، سردترین منطقه کشور سراب با ۱۷ درجه زیر صفر و گرم‌ترین نقطه میناب و عسلویه با ۲۵ درجه بالای صفر گزارش شده است.