شناسهٔ خبر: 103581 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

سرپرست اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای خبر داد:

آغاز عملیات احداث راه روستای پیر شهرستان سرباز بعد وقفه چندین ساله

راه روستایی.jpg سرپرست اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان سرباز از آغاز عملیات احداث راه روستای پیر این شهرستان بطول هفت کیلومتر و با اعتبار حدود ۴۰ میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی(ایرانشهر)، ریگی  از آغاز عملیات احداث راه روستای پیر این شهرستان بطول هفت کیلومتر و با اعتبار حدود  ۴۰ میلیارد ریال به عنوان یکی از مطالبات مردمی منطقه بعد وقفه چند ساله خبر داد.

وی با بیان اینکه بهبود وضعیت راه‌های روستایی می‌تواند به آبادانی این مناطق که از کانون‌های مهم تولید و ارزش آفرینی هر جامعه‌ به شمار می‌روند، کمک کرده تا مسیر کشور برای دستیابی به توسعه پایدار را نیز هموار کند، افزود: مردم روستای پیر بخاطر کوهستانی بودن مسیر به ویژه در فصل زمستان مشکل تردد داشتند که بزودی با تکمیل و بهره برداری از این پروژه و مهمترین مطالبه مردمی محقق خواهد شد.
سرپرست اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان سرباز تصریح کرد: با احداث این پروژه یک هزار و ۵۰۰ نفر از شهروندان این روستا در قالب ۳۰۰ خانوار از راه مناسب و آسفالته بهره‌مند می شوند و زمینه توسعه روستا فراهم می شود.

ریگی با بیان اینکه حمل و نقل ایمن، سریع و باصرفه مستلزم بسترسازی و ایجاد راه است، تصریح کرد: با توجه به اینکه بخش قابل توجه از جمعیت این شهرستان در مناطق روستایی زندگی می‌کنند این اداره‌ همسو با سیاست های اداره کل تمام تلاش خود را برای بهبود وضعیت راه‌های ارتباطی این مناطق بکار بسته است.