شناسهٔ خبر: 103702 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیر کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان خبر داد:

سامانه ۱۶۵۶ آماده دریافت تخلفات تصرف به اراضی دولتی سیستان و بلوچستان است

رفع تصرفات.jpg مدیرکل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان گفت: سامانه ارتباط مردمی ۱۶۵۶ آماده دریافت هرگونه اخبار و اطلاعات و گزارش‌های مردمی از تخلفات، تعرض و تصرف اراضی دولتی در استان است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی(سیستان و بلوچستان)، عطاءاله اکبری مدیرکل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان گفت: سامانه ارتباط مردمی ۱۶۵۶ آماده دریافت هرگونه اخبار و اطلاعات و گزارش‌های مردمی از تخلفات، تعرض و تصرف اراضی دولتی در استان است.

وی افزود: تلفن گویای یگان حفاظت اراضی‌ به منظور حفظ و صيانت از حقوق و سرمايه های ملی در حوزه اراضی ملی و همچنین جهت دريافت اخبار و گزارشات مردمی از تخلفات، تعرضات و تصرف اراضی دولتی راه اندازی شده است و هم استانی‌های گرامی می توانند به صورت شبانه روزی و از طريق شماره گيری اين سامانه گزارشات خود را اعلام کنند. 

اکبری تاکید کرد: تیم‌های گشت و مراقبت یگان حفاظت اراضی سیستان و بلوچستان هم در سطح ادارات شهرستان‌ها و هم در ستاد اداره کل به صورت شبانه روزی و مستمر عرصه‌های دولتی را مورد رصد و پایش قرار می‌دهند و به محض مشاهده هرگونه تخلف بر روی اراضی ملی با متخلفان برخورد قانونی صورت می‌گیرد.  

مدیر کل راه و شهرسازی استان سیستان وبلوچستان تصریح کرد: با هدف آمادگی بیش‌تر برای جلوگیری از تصرف اراضی و ساخت و ساز‌های غیرمجاز، اکیپ‌های گشتی ما در آماده‌باش کامل هستند و با هر گونه دخل و تصرف در اراضی دولتی برخورد می‌شود.  

اکبری خاطر نشان کرد: با اقدامات مطلوب صورت گرفته ۷۷ و نیم  هکتار از اراضی دولتی به ارزش افزون بر ۷۱۷ میلیارد و ۵۴۷ میلیون تومان در ۹ ماهه سالجاری در قالب ۳۳ پرونده  توسط یگان حفاظت این اداره کل در شهرهای زاهدان، سراوان، زهک و میرجاوه رفع تصرف شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با هشت و نیم هکتار رشد هشت برابری را نشان می‌دهد.