شناسهٔ خبر: 103855 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

سرپرست شرکت عمران شهرهای جدید:

مطالعات ایجاد ۱۶ شهر جدید در دستور کار است/ زیست‌پذیر کردن شهرهای جدید با ایجاد شهرک‌ها عملیاتی می‌شود

جلسه بررسی و هماهنگی اجرای برنامه های حوزه مسکن سرپرست شرکت عمران شهرهای جدید از انجام مطالعات ایجاد ۱۶ شهر جدید و برنامه‌ریزی برای تاسیس ۴۶ شهرک اختصاصی خبر داد و بر زیست‌پذیر کردن شهرها تاکید کرد.

علیرضا جعفری سرپرست شرکت عمران شهرهای‌جدید در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی در خصوص ایجاد شهرک‌های جدید که جزو برنامه های آن شرکت است، نکاتی را ارایه کرد.

سرپرست شرکت عمران شهرهای جدید با یادآوری اینکه یکی از اهداف شرکت، مدیریت توزیع جمعیت در فضاهای شهری بر اساس آمایش سرزمینی است بر ایجاد فضا و ظرفیت زیست مطلوب در شهرهای کشور و از جمله شهرهای جدید تاکید کرد و گفت: مطالعات ایجاد ۱۶ شهر جدید هم‌اکنون بر اساس ظرفیت جمعیت‌پذیری استان‌ها، کلانشهرها و مادرشهرها در دستور کار مطالعاتی شرکت عمران شهرهای جدید است.

جعفری ادامه داد: در کنار ایجاد شهرهای جدید، مقدمات ایجاد ۴۶ شهرک به عنوان شهرک‌های اختصاصی با قابلیت کاربری‌های تخصصی نیز در برنامه قرار دارد.

وی شهرک‌سازی را الگو و مدلی در حوزه توسعه کالبدی فضای شهری برشمرد و توضیح داد: در تلاش هستیم تا با رونق گرفتن شهرک‌سازی در شهرهای جدید علاوه بر مدیریت جمعیت و شهرسازی، بتوانیم الگوی شهرهای ایرانی اسلامی را پیاد‌ه‌سازی کنیم.

جعفری تصریح کرد: در شهرک‌سازی موضوع‌های هویت‌بخشی، زیست مطلوب شهری به عنوان یک ظرفیت برای آینده شهرها مورد تاکید است.