شناسهٔ خبر: 104093 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیر کل راه و شهرسازی استان خبر داد:

حدود ۷۷ هزار سیستانی و بلوچستانی در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کردند

نهضت ملی مسکن زاهدان.jpg مدیر کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان گفت: ۷۶ هزار و ۷۲۳ نفر از شهروندان استان از ۲۸ مهرماه تاکنون در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کردند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی(سیستان و بلوچستان)، عطاء اله اکبری از ثبت نام  ۷۶ هزار و ۷۲۳ نفر از شهروندان این در طرح نهضت ملی مسکن خبر داد و اظهار داشت: بر اساس دستورالعمل های ابلاغی تا ۲۰ بهمن ماه امکان ثبت نام مجردین مرد ۲۳ تا ۴۴ سال و سایر واجدین شرایط در تمامی شهرهای استان بجز زاهدان از طریق سامانه نهضت ملی مسکن به آدرس اینترنتی ( saman.mrud.ir ) وجود دارد.

وی ادامه داد: همچنین امکان استفاده متقاضیان واجد شرایط دارای زمین (خود مالک) برای برخورداری از تسهیلات قانون نهضت ملی مسکن در شهر زاهدان ۳۵۰میلیون تومان و ۳۰۰ میلیون تومان در دیگر شهرهای استان نیز فراهم است.

مدیر کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به استقبال خوب شهروندان استان و تعداد ثبت نام متقاضیان طرح یادشده، تامین زمین در اولویت کاری این اداره کل قرار گرفت بطوری که با پیگیری های صورت گرفته تا دو سال نخست اجرای طرح مشکل زمین در استان وجود ندارد.
   
اکبری با اشاره به مزیت های اجرای طرح نهضت ملی مسکن در سیستان و بلوچستان گفت: این طرح علاوه بر رونق اشتغال و مهار نرخ بیکاری موجبات بهبود وضعیت اقتصادی در استان به ویژه در حوزه صنعت ساختمان‌سازی را فراهم می سازد.