شناسهٔ خبر: 104107 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خوزستان:

مالکان زمین های مجاور و در حریم شهرهای خوزستان برای الحاق به محدوده های شهری تقاضا دهند

پناهی فر معاون مسکن خوزستان معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خوزستان گفت: تمامی مالکانی که در حریم و مجاور محدوده شهرهای استان زمین دارند می توانند تقاضای الحاق زمین خود به محدوده شهری ارائه کنند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (خوزستان)، محمد حسین پناهی فر اظهارداشت: مالکان اینگونه زمین ها تا پایان دهه مبارک فجر مهلت دارند که در راستای قانون جهش تولید مسکن تقاضای الحاق زمین خود را به ادارات راه و شهرسازی شهرستان ها ارائه کنند.

وی با تاکید بر اینکه الحاق اینگونه زمین ها به محدوده شهری منوط موافقت شورای برنامه ریزی استان ، شورای عالی مسکن و توافق نهایی با سازمان ملی زمین و مسکن است گفت: نحوه توافق با مالکان چنین زمین هایی دارای رویه ای است که باید مورد توجه قرار گیرد.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خوزستان یادآورشد: بر اساس توافق های مشابه قبلی با دیگر مالکان ، افراد متقاضی باید زمین خود را به دولت منتقل کنند که  (پس از کسر معابر و سرانه های عمومی و 10 درصد سهم شهرداری)، پس از کسب نظر کارشناس رسمی و هیأت مدیره سازمان ملی زمین و مسکن، معوض زمین به متقاضی اختصاص خواهد یافت.

پناهی فر افزود: معوض زمین فرد متقاضی، متناسب با ارزش زمین تا حدود 50 درصد پلاک های خالص مسکونی و تجاری تفکیک شده به مالک در قالب تهاتر انتقال می یابد و سایر قطعات مسکونی در قالب طرح جهش تولید مسکن به افراد فاقد مسکن واجد شرایط که در سامانه نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده اند در آن شهرها اختصاص داده خواهد شد

بر اساس این گزارش، الحاق زمین های مجاور و در حریم شهرها به محدوده های شهری در صورت موافقت شورای برنامه ریزی استان خوزستان و همچنین تایید شورای عالی معماری و شهرسازی کشور اجرایی خواهد شد در غیر این صورت فرآیند الحاق زمین های مذکور اجرایی نمی شود.