شناسهٔ خبر: 104344 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

سرپرست شرکت عمران شهرهای جدید خبر داد:

مکانیابی و مطالعه ۴۰ موقعیت برای ایجاد شهرک‌های مسکونی/امکان سنجی ایجاد شهرک خصوصی موضوعی در دستور کار

جلسه هم اندیشی فعالین اقتصادی و عمرانی بخش خصوصی در حوزه مسکن و ساختمان سرپرست شرکت عمران شهرهای جدید با اعلام این خبر که مطالعه و مکانیابی ۴۰ موقعیت برای ایجاد شهرک‌های مسکونی در حال انجام است از امکان‌سنجی ایجاد شهرک‌های خصوصی موضوعی خبر داد.

علیرضا جعفری سرپرست شرکت عمران شهرهای جدید در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی بخشی از برنامه‌های آن شرکت را در خصوص اجرای طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای جدید برشمرد.   

سرپرست شرکت عمران شهرهای جدید با تاکید بر اینکه در حوزه شهرهای جدید رویکرد فعلی امکان‌سنجی ایجاد فضای مطلوب زیستی است، پیگیری موضوعات مرتبط با شهرهای جدید را کاری پیچیده و بلندمدت عنوان کرد.  

جعفری از امکان‌سنجی برای ایجاد شهرک‌های جدید در تعامل با معاونت معماری و شهرسازی خبر داد و افزود: ایجاد شهرک‌های مسکونی سیاست کلان شرکت عمران شهرهای جدید است که دنبال می‌شود و هم‌اکنون ۴۰ موقعیت مکانی شناسایی شده که در حال مطالعه آن هستیم.  

وی ادامه داد: در خصوص ایجاد شهرک‌های خصوصی و بهره‌مندی از آنها اقداماتی در حال انجام است. هم‌اکنون مطالعه و امکان‌سنجی اراضی خصوصی که قابلیت تبدیل شدن به شهرک را دارند در حال انجام است. با این کار در صدد هستیم تا علاوه بر ارزیابی این ظرفیت در ایجاد شهرک‌های مسکونی از ظرفیت بخش خصوصی در این زمینه بهر‌ه ببریم.