شناسهٔ خبر: 104951 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

علمکرد ۱۰ ماهه وزارت راه و شهرسازی در بخش مسکن اعلام شد:

آغاز عملیات اجرایی حدود ۵۳۷ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن

 روند ساخت پروژه ۷۵۰ واحدی نهضت ملی مسکن در شهر رباط کریم عملکرد ۱۰ ماهه وزارت راه و شهرسازی حاکی است که در بخش مسکن عملیات اجرایی ۵۳۶ هزار و ۸۹۴ واحد آغاز شده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، وزارت راه و شهرسازی در گزارشی عملکرد ۱۰ ماهه خود در بخش مسکن را تشریح کرد. بر اساس گزارش اعلام شده در ۱۰ ماهه نخست امسال، تعداد متقاضیان ثبتنام شده برای طرح نهضت ملی مسکن تا پایان دیماه در مجموع بالغ بر ۲ میلیون و ۸۹۵ هزار نفر است که بیشترین سهم مربوط به استان تهران با ۴۵۲ هزار نفر و کمترین میزان ثبتنامی مربوط به استان ایلام با ۱۱ هزار نفر است. همچنین، ظرفیت اراضی کلنگزنی شده ۱۱۳ هزار واحد و ظرفیت اراضی آماده کلنگزنی ۲۰۹ هزار و ۲۱۲ واحد است.

تعداد واحدهای برنامهریزی شده برای ساخت در طرح اقدام ملی مسکن (این طرح در قانون جهش تولید مسکن در زمره طرح نهضت ملی مسکن قرار گرفته است) یک میلیون و ۷۰ هزار واحد است که عملیات اجرایی ۵۳۶ هزار و ۸۹۴ واحد آغاز شده است. از این تعداد بیشترین میزان مربوط به شرکت عمران شهرهای جدید با ۱۳۵ هزار و ۴۷۹ واحد و کمترین مربوط به وزارت جهاد کشاورزی با ۲ هزار و ۴۱۰ واحد است. همچنین سهم سایر دستگاه‌های متولی به ترتیب سازمان ملی زمین و مسکن با ۱۳۴ هزار و ۹۲۷ واحد، شرکت بازآفرینی شهری ۸۰ هزار واحد، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ۷۲ هزار واحد، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ۶۵ هزار و ۸۵ واحد، ستاد اجرایی فرمان امام (ره) ۳۷ هزار و ۷۸۹ واحد و  وزارت آموزش و پرورش ۹ هزار و ۲۰۴ واحد است.