شناسهٔ خبر: 105654 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی:

اراضی احداث ۱۰۰ هزار واحد مسکن شهری به بنیاد مسکن تحویل شد/خرداد ۱۴۰۱ نخستین پروژه‌های طرح نهضت ملی در قم افتتاح می‌شود

حمید رضا سهرابی معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اعلام اینکه اراضی احداث ۱۰۰ هزار واحد مسکن شهری به بنیاد تحویل شد از افتتاح نخستین پروژه‌های طرح در خرداد ۱۴۰۱ خبر داد.

حمیدرضا سهرابی معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی در خصوص عملکرد بنیاد در اجرای طرح نهضت ملی مسکن در مناطق شهری تحت مسئولیت، توضیحاتی را ارایه کرد.

معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: در قالب طرح نهضت ملی مسکن در مناطق شهری تاکنون اراضی حدود ۱۰۰ هزار واحد مسکونی به بنیاد مسکن تحویل شد که مابه ازای این تعداد اراضی نیز حدود ۷۰ هزار نفر متقاضی معرفی و اجرای حدود ۶۰ هزار واحد مسکن شهری طرح نهضت ملی مسکن آغاز شده است.

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن با اشاره به اینکه پروژه‌های آغاز شده در مناطق شهری توسط بنیاد از فرآیند صدور پروانه تا نازک‌کاری متفاوت است، افزود: عملیات ساخت حدود ۶۰ هزار واحد مسکونی شروع شده و مابقی در مرحله الحاق به بافت، صدور پروانه، مجوز تکفیک و سایر موارد هستند.

وی تاکید کرد: برنامه‌ریزی شده تا در خردادماه ۱۴۰۱ نخستین پروژه‌های طرح نهضت ملی مسکن که بنیاد مسکن متعهد به ساخت آن است، در قم افتتاح شود.

سهرابی با اشاره به اینکه تخصیص اراضی و پرداخت تسهیلات افزایش یافته در یک ماه گذشته سرعت گرفته است، توضیح داد:  نهضت ملی مسکن طرحی نیاز محور است. بدین‌معنا در اجرای طرح نهضت ملی مسکن تا پروژه‌ای متقاضی نداشته باشد و زمین متناظر برای آن موجود نباشد کار آغاز نخواهد شد.

وی در خصوص همکاری بانک‌ها برای ارایه تسهیلات نیز گفت: تاکنون بانک مسکن ارایه تسهیلات طرح نهضت ملی مسکن را عملیاتی کرده است. بانک مسکن از ابتدای طرح های بنیاد مسکن همواره همراه بوده و همکاری مناسبی داشته است.

معاون بنیاد مسکن اعلام کرد: بنیاد مسکن در اجرای طرح نهضت ملی مسکن تقریبا غیر از شهر تهران در تمامی شهرهای مسئولیت دارد. در کلانشهرهای قم، کرمانشاه و اصفهان، طرح‌های نهضت ملی مسکن با ارایه تسهیلات ۴۰۰ میلیون تومانی در حال اجراست. همچنین اجرای طرح نهضت ملی مسکن در برخی از مراکز استان‌ها با سقف ۳۵۰ میلیون تومان و در سایر شهرها با سقف ۳۰۰ میلیون تومان نیز اجرایی می‌شود. شهرهایی از جمله زنجان و سیرجان از جمله آنها هستند.