شناسهٔ خبر: 105692 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

رعایت اخلاق حرفه‌ای مهندسی راه پیشرفت ایران

محمد آیینی گسترش حضور گروه‌های جهادی مهندسان در محلات کمتر برخوردار جهت ارایه خدمات مهندسی و به منظور تسهیل روند تجمیع پلاک‌های ریزدانه و ناپایدار و محله‌سازی به عنوان معین این محلات در سال پیش‌رو مورد انتظار است

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد آیینی مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در یادداشتی با تبریک روز مهندس بر رعایت اخلاق حرفه‌ای مهندسی تاکید کرد. پنجم اسفندماه به عنوان روز مهندس فرصتی است نیکو برای پاسداشت تلاش‌های همه مهندسان سرزمین عزیزمان که دل در گرو عمران، آبادانی و توسعه ایران اسلامی دارند.

ایران بزرگ که با پیروزی انقلاب اسلامی در مسیر استقلال، پیشرفت و فتح قله‌های دانش قرار گرفت امروز که بیش از پیش زیر فشار تحریم‌های ظالمانه دشمنان قرار دارد نیازمند یاری مهندسان از جهات مختلف است و شرکت بازآفرینی شهری ایران که حوزه خدمت‌رسانی آن محرومیت‌زدایی مبتنی بر توسعه و تحول محلات کمتر برخوردار ( فرسوده، تاریخی، سکونتگاه غیر رسمی) است نیز از این قاعده مستثنی نیست. طرفه آنکه نوسازی این مناطق با معماری ایرانی- اسلامی و طراحی و ساخت سازه‌های مقاوم و با دوام ما را به اولویت اصلی خود که حفظ جان و کرامت ساکنین محلات هدف بازآفرینی این بهترین بندگان خدا است نزدیک‌تر می‌کند.

گسترش حضور گروه‌های جهادی مهندسان به ویژه مهندسان عمران، معماری و شهرسازی در محلات کمتر برخوردار جهت ارایه خدمات مهندسی و به منظور تسهیل روند تجمیع پلاک های ریزدانه و ناپایدار و محله سازی به عنوان معین این محلات در سال پیش‌رو مورد انتظار است.

اینجانب ضمن تبریک روز مهندس به همه مهندسان گرانقدر کشورمان بویژه همکارانم در شرکت بازآفرینی شهری ایران، وزارت راه و شهرسازی، ستادهای بازآفرینی شهری پایدار استان‌ها، شهرستان‌ها و سازمان‌های نوسازی و بازآفرینی شهرداری‌ها ؛  دست یاری به سوی جامعه مهندسی کشور دراز می‌کنم تا علاوه بر بهره مند کردن ما از نظرات و پیشنهادات ارزنده خود با رعایت اخلاق حرفه ای، اجرای دقیق مقررات ملی ساختمان و بهره‌گیری از تکنولوژی‌های روز نقش اثربخش خویش را در راه پیشرفت کشورمان برای رسیدن به تمدن اسلامی ایفا کنند.