شناسهٔ خبر: 105888 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

مدیرعامل بانک مسکن:

حدود ۹ هزار میلیاردتومان به سازندگان در طرح نهضت ملی مسکن پرداخت شد

محمود شایان مدیرعامل بانک‌مسکن گفت: در طرح نهضت ملی مسکن ۷ هزار و ۹ میلیاردتومان از محل آورده متقاضیان و یکهزار و ۹۳۳ میلیاردتومان از محل تسهیلات به حساب سازندگان پرداخت شد.

محمود شایان مدیرعامل بانک مسکن در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی در خصوص تازه‌ترین وضعیت افتتاح حساب و واریز وجوه متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن در آن بانک و پرداخت تسهیلات به سازندگان اعلام کرد: تاکنون حدود ۳۱۴ هزار و ۱۳۶ نفر در بانک مسکن برای طرح نهضت ملی مسکن حساب افتتاح کردند که از این میزان ۲۰۱ هزار و ۶۶۶ نفر آورده خود را به حساب طرح نهضت ملی مسکن واریز کردند.

شایان جمع آورده متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن  را ۱۲ هزار و ۸۹۷ میلیارد تومان برشمرد و افزود: از جمع آورده متقاضیان تاکنون ۷ هزار و ۹ میلیاردتومان به حساب سازندگان واریز شده و ۵ هزار و ۸۸۸ میلیاردتومان نیز نزد بانک است تا بنا به درخواست دستگاه‌های متولی به سازندگان پرداخت شود.

وی ادامه داد: از محل تسهیلات نیز تاکنون یکهزار و ۹۳۳ میلیاردتومان به حساب سازندگان پرداخت شده است.

مدیرعامل بانک مسکن توضیح داد: تعداد ۷ هزار و ۴۳۷ پروژه به تعداد ۱۴۳ هزار و ۳۵۲ واحد به بانک معرفی شد. تاکنون ۱۹۴ پروژه به تعداد ۷ هزار و ۵ واحد به دفترخانه معرفی و یکهزار و ۱۳۳ پروژه به تعداد ۳۸ هزار و ۲۴۷ واحد قراردادشان منعقد شده است.