شناسهٔ خبر: 105919 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

سرپرست شرکت عمران شهرهای جدید خبر داد:

زمین احداث ۴۰۰ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن شهرهای جدید تامین شد/آغاز عملیات اجرایی ۱۰۰ هزار واحد با انتخاب پیمانکار به زودی

علیرضا جعفری سرپرست شرکت عمران شهرهای جدید بااز تامین اراضی احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در شهرهای جدید خبر داد و گفت: تعهد شرکت عمران شهرهای جدید برنامه‌ریزی برای احداث ۷۰۰ هزار واحد مسکونی طی چهارسال دولت سیزدهم است.

علیرضا جعفری سرپرست شرکت عمران شهرهای جدید در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، در خصوص روند اجرای طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای جدید و میزان تعهدی که برای ساخت طی چهار سال دولت سیزدهم برعهده آن شرکت است به ارایه توضیح پرداخت.

سرپرست شرکت عمران شهرهای جدید با اعلام استقبال متقاضیان مسکن از سکونت در شهرهای جدید که در ثبت‌نام طرح نهضت ملی مسکن در حال انجام است، گفت: شهرهای جدید مکلف است تا شرایط زیست مناسب را برای شهروندان به وجود بیاورد که در این زمینه با همکاری معاونت شهرسازی و معماری نسبت به بازنگری طرح‌های جامع و تفصیلی شهرها و همچنین بررسی وضعیت زمین‌هایی که قابلیت الحاق به محدوده را دارند، اقدامات لازم در دستور کار قرار گرفته است.

جعفری با اشاره به اینکه تعهدات باقیمانده اقدام ملی مسکن که از گذشته برای شهرهای جدید باقیمانده بود در طرح نهضت ملی مسکن ادغام شده است، ادامه داد: بر اساس دستور وزیر راه و شهرسازی باقیمانده واحدهای طرح اقدام ملی مسکن شامل شرایط و تسهیلات طرح نهضت ملی مسکن می‌شود. بر این اساس تعهد شهرهای جدید در احداث واحدهای مسکونی تحت‌عنوان طرح نهضت ملی مسکن ۷۰۰ هزار واحد است.

وی تصریح کرد: بر اساس رقم تعهدی شهرهای جدید در اجرای طرح نهضت ملی مسکن (۷۰۰ هزار واحد)، ظرفیت‌سنجی و امکان‌سنجی برای شناسایی اراضی و فضاهای موردنیاز برای تامین این تعداد واحد در دستور کار قرار دارد.

سرپرست شرکت عمران شهرهای جدید توضیح داد: بر اساس پتانسیل‌های موجود تاکنون زمین حدود ۴۰۰ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن تامین شده است که از این میزان ۱۰۰ هزار واحد با انتشار فراخوان در حال تبدیل شدن به پروژه است و فراخوان انتخاب پیمانکار آنها آماده است. در تلاش هستیم تا در هفته‌های جاری پیمانکار این تعداد واحد تعیین و کلنگ‌زنی واحدها تا پایان سال انجام بشود.

جعفری گفت: با تاکید وزیر راه و شهرسازی و همکاری معاونت شهرسازی و معماری، استانداران و ادارات کل راه و شهرسازی در حال انجام مقدمات و آماده‌سازی زمین‌هاو مصوباتی که برای اجرای طرح بهینه نهضت ملی مسکن مورد نیاز است، هستیم.