شناسهٔ خبر: 106192 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خبر داد:

ایمن سازی نرم افزاری ۸۰ مدرسه حاشیه راه‌های سیستان و بلوچستان

ایمن سازی نرم افزاری 80 مدرسه حاشیه راه‌های سیستان و بلوچستان معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان از تحت پوشش قرار گرفتن ۸۰ باب از مدارس حاشیه راه‌های حوزه تحت پوشش این اداره کل در طرح ایمن سازی نرم افزاری در ۱۱ ماهه سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از سیستان و بلوچستان تیمور باقری، معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان اظهار داشت: با توجه به اینکه قرار گرفتن مدارس در کنار جاده‌ها سلامت عبور و مرور کودکان و دانش‌آموزان را تهدید می‌کند این اداره کل در زمینه ایمن‌ سازی مدارس حساسیت ویژه‌ای دارد.

وی با اشاره به اینکه طرح ایمن سازی مدارس همه ساله در دو بخش نرم افزاری و فیزیکی اجرا می شود، افزود: در بخش نرم افزاری آموزش مفاهیم ترافیک، اهدای تجهیزات ایمنی نظیر نوشت افزار، کیف حاوی پیام های ایمنی ترافیکی، کتاب های آموزشی، نوشت افزار با پیام های ایمنی و بازی های آموزشی همه ساله توسط این اداره کل اجرایی می شود.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان هدف از اجرای این طرح را بالا بردن ضریب ایمنی عبور و مرور دانش آموزان عنوان کرد و یادآور شد: اولویت ها برای اجرای طرح های ایمن سازی مدارس بر اساس مواردی همچون میزان تردد در جاده، فاصله مدرسه از آن، تعداد دانش آموزان و مخاطرات احتمالی از قبیل سرعت غیر مجاز در محورهای مواصلاتی تعیین می شود.

 باقری به اثر بخشی اجرای این طرح نیز اشاره کرد و گفت: با اجرای موفقیت آمیز طرح یاد شده در مدارس حاشیه راه های استان طی سال های گذشته، تعداد تصادفات در مناطق تحت پوشش طرح در رده های مختلف سنی دانش آموزان کاهش قابل توجه ای یافته است.

انتهای پیام/