شناسهٔ خبر: 106706 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

رئیس اداره برنامه ریزی و مطالعات مسکن راه و شهرسازی استان زنجان:

متقاضیان نهضت ملی مسکن تا پایان اسفند ماه مدارک خود را در سامانه طرح‌های جامع حمایتی مسکن بارگذاری کنند

نهضت ملی مسکن - زنجان.jpg رئیس اداره برنامه ریزی و مطالعات مسکن راه و شهرسازی استان زنجان، گفت: متقاضیان حائز شرایط اولیه با مراجعه به سامانه طرح‌های جامع حمایتی مسکن به نشانی اینترنتی « saman.mrud.ir» تاپایان اسفند ماه سال ۱۴۰۰ مهلت دارند مدارک خود را بارگذاری و تکمیل نمایند.

بهزاد کردلو در گفتگو با خبرنگار ویژه وزارت راه و شهرسازی (زنجان)، با بیان اینکه در مرحله اول، برای ۵ هزار نفر از متقاضیان حائز شرایط اولیه در شهرستان زنجان و براساس اولویت بندی، تشکیل پرونده انجام می‌شود، گفت: متقاضیان بر مبنای متاهل بودن، سن متقاضی، تعداد فرزند اولویت بندی شده و جهت تشکیل پرونده به صورت مرحله‌ای پیامک به آنان ارسال می‌شود، تا با حضور در کارگزاری نهضت ملی مسکن نسبت به تشکیل پرونده و بررسی مدارک متقاضی اقدام کنند.

وی اظهار داشت: از این تعداد نیز دو هزار نفر در حال تشکیل پرونده هستند و مابقی هم به صورت مرحله‌ای جهت تشکیل پرونده با ارسال پیامک، به کارگزاری‌ نهضت ملی مسکن مراجعه کرده و پرونده تشکیل داده و افتتاح حساب خواهند شد.

رئیس اداره برنامه ریزی و مطالعات مسکن راه و شهرسازی استان زنجان، گفت: پس از تشکیل پرونده و تایید نهایی و افتتاح حساب و واریز آورده اولیه (۴۰ میلیون تومان),تخصیص پروژه متقاضیان با قرعه کشی صورت خواهد گرفت. 

کردلو بیان داشت: فرم «ج» تمام متقاضیان متاهل بررسی و در سامانه ثبت نام اعمال شده است و در زمان تشکیل پرونده نیز سابقه مالکیت (استعلام از اداره کل ثبت اسناد و املاک استان) و سابقه ۵ سال سکونت نیز بررسی می‌شود.

وی افزود: متقاضیان حائز شرایط اولیه با مراجعه به سامانه طرح‌های جامع حمایتی مسکن به نشانی اینترنتی « saman.mrud.ir» مدارک خود را تا پایان اسفند ماه سال ۱۴۰۰، بارگذاری و تکمیل کنند و در صورت عدم بارگذاری مدارک، برای تشکیل پرونده دعوت نخواهند شد.

رئیس اداره برنامه ریزی و مطالعات مسکن راه و شهرسازی استان زنجان، ابراز کرد: تصویر کارت ملی و تمام صفحات شناسنامه متقاضی، تصویر کارت ملی و تمام صفحات شناسنامه همسر و فرزندان و گواهی سابقه سکونت باید در سامانه بارگذاری شود.

کردلو در پایان گفت: تشکیل پرونده و پالایش اطلاعات متقاضیان در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر بر عهده اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان می باشد که پس از بارگذاری مدارک توسط متقاضیان,جهت تشکیل پرونده از آنان دعوت به عمل خواهد آمد.