شناسهٔ خبر: 107323 - سرویس جاده‌ای
نسخه قابل چاپ

معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد:

بهره‌برداری از پایانه مرزی رازی با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیارد تومان تا پایان اردیبهشت ماه ۱۴۰۱

پایانه مرزی رازی معاون وزیر راه و شهرسازی در سفر به استان آذربایجان غربی و بازدید از پایانه مرزی از بهره برداری کامل پایانه مرزی رازی با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیارد تومان تا پایان اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، داریوش امانی، معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: دولت مصمم به توسعه روابط تجاری، اقتصادی و توسعه گردشگری با کشور دوست و همسایه ترکیه است که بر این اساس ساخت، توسعه و تکمیل پایانه مرزی رازی یکی از اولویت‌ها و برنامه‌های مهم سازمان در سال جاری بوده و پیش‌بینی می‌شود این پایانه مرزی در اردیبهشت ماه سال جاری به بهره برداری برسد.

وی افزود: عملیات ساخت سالن تجاری و مسافری پایانه مرزی رازی به صورت یک ساختمان تجمیع شده به اتمام رسیده و عملیات عمرانی بخشی از محوطه این پایانه مرزی که به دلیل شرایط نامساعدجوی منطقه در فصل سرما به کندی پیش رفت تا دو ماه آینده به اتمام خواهد رسید.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با بیان اینکه جاده قطور با توجه کوتاهی مسافت ۴۰۰ کیلومتری در مقایسه با سایر مسیرهای ایران به ترکیه مورد توجه و علاقه مسافران و گردشگران خارجی است، اضافه کرد: تعریض و ساخت محور خوی - قطور - رازی برعهده شرکت ساخت و توسعه راه‌ها است و سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای پس از اتمام عملیات ساخت آن وظیفه ایمن سازی، نصب علائم و خط کشی محور را برعهده خواهد داشت.

امانی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به افزایش ۴۸ درصد سفر و ترددهای جاده‌ای نسبت به سال گذشته اذعان داشت: به هم وطنان توصیه می‌کنیم حتما سفر خود را مدیریت کرده و به روزهای آخر و پرترافیک موکول نکنند.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خواب آلودگی را از بیشترین دلیل تصادفات جاده‌ای برشمرد و عنوان کرد: این امر اهمیت الزام استراحت و رفع خستگی قبل از رانندگی در جاده‌ها را نمایان می‌سازد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: با تلاش نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی امسال احکام بودجه برای نوسازی ماشین آلات در نظر گرفته شده و برای نوسازی این ناوگان، نسبت به واردات بخشی از ماشین آلات اقدام و مابقی نیز از ظرفیت تولیدات داخلی استفاده خواهد شد.

عادل نجف زاده، نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس نیز در این بازدید اظهار کرد: جاده قطور و پایانه بزرگ رازی نه تنها برای اقتصاد و تجارت خوی حیاتی است که تکمیل این جاده منجر به افزایش راندمان اقتصادی و تجاری کشور خواهد شد.

وی با بیان اینکه با راه اندازی گمرک بزرگ رازی گام مهم ۲۴ ساعته شدن مرز رازی برداشته می شود، تصریح کرد: برای رسیدن به سقف تجارت ۳۰ میلیارد دلاری مورد توافق دو دولت ایران و ترکیه نیازمند تکمیل جاده خوی - قطور و ۲۴ ساعته شدن مرز رازی هستیم.

به گزارش سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، گفتنی است در این سفر بنی اسدی معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، حاجی اسماعیلی مدیرکل دفتر ریاست، هاشمی نیا مدیرکل حراست، هدایتی مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین المللی، حدادزادگان مدیر دفتر فنی و امور پیمان‌ها، فخاران مشاور ریاست و مدیرکل روابط عمومی و دفتر مرکزی حراست سازمان و شکری مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی معاون وزیر راه و شهرسازی را همراهی کردند.

انتهای پیام/