شناسهٔ خبر: 107536 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل فرودگاه‌های استان هرمزگان خبر داد؛

اعزام و پذیرش بیش از ۷۱ هزار مسافر از فرودگاه بین المللی بندرعباس / برقراری ۴۴ پرواز فوق العاده از فرودگاه بندرعباس

فرودگاه بندرعباس مدیرکل فرودگاه‌های استان هرمزگان ضمن اعلام برقراری ۴۴ پرواز فوق العاده از فرودگاه بندرعباس گفت: از ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ تا سیزدهم فروردین ۱۴۰۱، تعداد ۶۷۷ پرواز ثبت شده است و بیش از ۷۱ هزار نفر مسافر اعزام و پذیرش شده اند.

ابوذر ضیائی، مدیرکل فرودگاه‌های استان هرمزگان در گفت‌و‌گو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، با اشاره به افزایش پرواز‌های فرودگاه بین المللی بندرعباس در ایام نوروز و استقبال مسافران از سفرهای هوایی افزود: با آغاز سفرهای نوروزی از ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ تا سیزدهم فروردین۱۴۰۱، تعداد ۶۷۷ پرواز ثبت شده است و بیش از۷۱ هزار نفر مسافر اعزام و پذیرش شده اند. این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال گذشته ۶۰ درصد افزایش مسافر و ۴ درصد افزایش پرواز را نشان می‌دهد. 

مدیرکل فرودگاه‌های استان هرمزگان همچنین تاکید کرد: در سفرهای نوروزی امسال۴۴ پرواز فوق العاده برای این فرودگاه برنامه ریزی شده بود. بیشترین مقصد در پروازهای داخلی مسیر بندرعباس- تهران و پس از آن شیراز، مشهد، کیش بوده است. همچنین بیشترین پرواز فوق‌العاده داخلی  نیز درمسیر بندرعباس به تهران ثبت شده است.

وی ضمن اعلام رشد آمار پرواز فرودگاه بین المللی بندرعباس در سال ۱۴۰۱ افزود: در مدت یاد شده ۶۱۹ پرواز داخلی در فرودگاه بین المللی بندرعباس برقرار شد که کار اعزام و پذیرش ۶۶ هزار و ۷۱۱ نفر مسافر انجام شده است.

ضیایی در مورد سفرهای خارجی این فرودگاه تصریح کرد: در ۱۵ روز گذشته از آغاز سفرهای نوروزی، ۵۸ پرواز بین المللی در بندرعباس انجام شده است که ۴ هزار و ۳۰۳ نفر مسافر اعزام و پذیرش شده اند.

به گفته مدیرکل فرودگاه‌های استان هرمزگان در مدت زمان یادشده  در مجموع پروازهای داخلی و خارجی ازفرودگاه بین المللی بندرعباس ۶۷۷ پرواز انجام شده است که ۷۱ هزار و ۱۴ نفر مسافر اعزام و پذیرش شده اند.

فرودگاه بین المللی بندرعباس در سال۱۴۰۰ رکوردار بیشترین پرواز

مدیرکل فرودگاه‌های استان هرمزگان در ادامه خاطر نشان کرد؛ فرودگاه بین المللی بندرعباس در سال ۱۴۰۰ در مجموع پروازهای داخلی و بین المللی  تعداد ۱۲ هزار۸۵۰ فروند پرواز و  با جابه جایی یک میلیون و۶۶ هزار و ۹۳۳نفر مسافر رکورد دار بیشترین پرواز بوده است.

ضیائی در پایان تصریح کرد در دو سال گذشته که فرودگاه‌های کشور درگیر کرونا بوده اند و میانگین رشد پروازی کاهش یافته بود، فرودگاه بندرعباس تنها فرودگاهی است که رشد منفی نداشته است.