شناسهٔ خبر: 108238 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

سرپرست اداره راه و شهرسازی شهرستان سراوان خبر داد:

تامین ۱۹۷ هکتار زمین برای ساخت واحدهای طرح نهضت ملی مسکن در شهرستان سراوان

منصور باران زهی.jpg سرپرست اداره راه و شهرسازی شهرستان سراوان از تامین ۱۹۷ هکتار زمین برای احداث واحدهای مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی(سیستان و بلوچستان)، منصور باران زهی سرپرست اداره راه و شهرسازی شهرستان سراوان از تامین ۱۹۷ هکتار زمین برای احداث واحدهای مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در این شهرستان خبر داد و اظهار داشت: سهمیه شهرستان سراوان ساخت حدود ۶ هزار و ۶۰۰ واحد مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن در چهار سال آینده است که اراضی تامین شده نیاز این شهرستان را در این طرح تامین می کند. 
وی ادامه داد: تامین به موقع زمین در سراوان موجب گردید در فروردین ماه جاری عملیات اجرایی احداث ۵۰۰ واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در ۴۳ هکتار از اراضی این شهرستان توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آغاز شود. 
سرپرست اداره راه و شهرسازی شهرستان سراوان با بیان اینکه یکی از اهداف بزرگ دولت در اجرای این طرح، تولید مسکن به منظور ایجاد تعادل بین عرضه و تقاضا و رفع کمبود آن است، یاد آور شد: با توجه به جوان بودن این شهرستان از نظر جمعیتی احداث واحدهای مسکونی طرح نهضت ملی مسکن، علاوه بر خانه دار کردن اقشار کم درآمد زمینه ساز ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی این منطقه نیز خواهد بود.

گفتنی است شهرستان سراوان در ۳۴۷ کیلومتری جنوب شرق زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.