شناسهٔ خبر: 108631 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

در مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی انجام شد؛

رونمایی از کتاب تخصصی فناوری‌های نوین و مطرح در صنعت ساختمان

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری مرکز تحقیقات و گروه سرمایه‌گذاری مسکن کتاب تخصصی فناوری‌های نوین و مطرح در صنعت ساختمان با حضور رییس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در همکاری با گروه سرمایه‌گذاری مسکن منتشر و رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، امروز ۶ اردیبهشت در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با شرکت گروه سرمایه‌گذاری مسکن کتاب «فناوری‌های نوین و مطرح در صنعت ساختمان» رونمایی شد. این کتاب در ۹ فصل تهیه شده که سرفصل‌های آن شامل سیستم سازه‌ای، سقف‌ها، دیوارهای غیرباربر، مصالح و فناوری‌ها، سیستم‌های نما، عایق‌ها، فناوری‌های محافظت کننده در برابر آتش، تاسیسات مکانیکی و الکتریکی، و سایر فناوری‌های مطرح است.

بنا بر اعلام مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، این کتاب برای نخستین‌بار در سال‌های ۸۴ و ۸۵ تدوین شد و نسخه جدید رونمایی شده ششمین بازنگری از کتاب است. بنا بر تاکید رییس مرکز تحقیقات، کتاب فوق منبع استفاده از فناوری‌های نوین ساختمانی است که سال گذشته آماده چاپ و امسال منتشر و رونمایی شد.

به گفته مسئولان مرکز تحقیقات در این ویرایش، تغییراتی در ساختار و نحوه معرفی سیستم‌ها و مصالح نسبت به ویرایش پنجم اعمال و تلاش شده تا اطلاعات مربوط به سیستم‌های «نوین » و «مطرح » و برخی دستاوردهای حاصل آمده از فعالیت‌های مطالعاتی یک دهه اخیر پژوهشگران مرکز و دیگر متخصصین کشور به نحو مطلوب ارائه شده و در اختیار سازمان‌ها و ارگان‌های موضوع قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن، جامعه مهندسی و اساتید و دانشجویان این صنعت قرار گیرد.