شناسهٔ خبر: 109429 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان:

ثبت‌نام آزمون ورود به حرفه مهندسی تا ۲۶ اردیبهشت تمدید شد

ساختمان وزارت راه و شهرسازی دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان از تمدید مجدد مهلت ثبت‌نام آزمون ورود به حرفه مهندسان، معماران تجربی و کاردان‌ها تا ۲۶ اردیبهشت سال‌جاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان در اطلاعیه‌ای از تمدید مجدد مهلت ثبت‌نام آزمون‌های ورود به حرفه مهندسان تا دوشنبه ۲۶ اردیبهشت خبر داد. پیش‌تر این مهلت ۲۲ ام اعلام شده بود.

بر اساس اعلام دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان، در جهت مساعدت با داوطلبان آزمون‌های ورود به حرفه مهندسی، معماران تجربی و کاردان‌ها، ثبت‌نام آزمون‌های ورود به حرفه کلیه رشته‌ها و صلاحیت‌ها مورخ تیر و شهریور ماه سال ۱۴۰۱  حداکثر تا پایان وقت اداری روز دوشنبه ۲۶ اردیبهشت مجددا تمدید می‌شود.بدیهی است تاریخ اعلام شده به هیچ عنوان قابل تمدید نخواهد بود.

گفتنی است، آزمون‌های ورود به حرفه در کلیه رشته‌های مهندسی مندرج در قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان شامل رشته‌های معماری (نظارت، طراحی و اجرا)، عمران صلاحیت‌های (نظارت، محاسبات، اجرا، طرح و اجرای گود، پی و سازه نگهبان و ارزیابی، طرح و اجرای بهسازی)، تاسیسات‌ مکانیکی (نظارت، طراحی و اجرا) تاسیسات‌ برقی (نظارت، طراحی و اجرا)، شهرسازی، نقشه‌برداری و ترافیک، همچنین در کلیه رشته‌های کاردانی شامل معماری، عمران، شهرسازی، نقشه‌برداری، تاسیسات‌ مکانیکی و تاسیسات‌ برقی به همراه آزمون تعیین صلاحیت معماران تجربی و آزمون صلاحیت کارشناس ماده ۲۷، به‌طور هماهنگ و همزمان برگزار می‌شود.