شناسهٔ خبر: 109737 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیر کل راه و شهرسازی استان قم خبر داد:

به زودی عملیات اجرایی چهار خطه کردن محور پردیسان- ورجان آغاز می شود

تقاطع غیر همسطح ورجان قم مدیرکل راه و شهرسازی استان قم گفت: یکی از مطالبات جدی مردم منطقه و استان اجرای طرح تعریض و چهار خطه کردن محور پردیسان- ورجان است که به زودی این پروژه وارد فاز عملیاتی می شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (قم)، محمد صادقی اظهار داشت: با استقرار دولت سیزدهم محور پردیسان- ورجان به دلیل آن که مسیر اتصال قم به منطقه گردشگری استان است و از طرفی توسعه قم نیز به این سمت می‌باشد و از آنجا که از مطالبات ۱۲ ساله شهروندان بوده در اولویت استان قرار گرفت و با پیگیری‌های استاندار قم و اداره کل راه و شهرسازی استان، این پروژه در سفر رئیس جمهور به قم مطرح شد و خوشبختانه از جمله مصوبات سفر نیز بوده است.

 وی افزود: محور بزرگراهی کهک از تپه سلام جاده اراک آغاز می شود و بعد از عبور از رودخانه و عبور از پردیسان به ورجان، کهک و روستای دستگرد ختم خواهد شد.

صادقی با اشاره به این که این محور ۲۸ کیلومتر خواهد بود، توضیح داد: در فاز اول این طرح، با توجه به اولویت مسیر، قطعه پردیسان- ورجان به طول ۱۳ کیلومتر چهار خطه می شود که امیدواریم تا پایان سال تکمیل شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم اعتبار مورد نیاز برای محور بزرگراهی تپه سلام- پردیسان- ورجان- روستای دستگرد را ۶۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد که هزینه فاز اول یعنی پردیسان- ورجان ۲۰۰ میلیارد تومان خواهد بود.

وی عنوان داشت: مناقصه اجرای این پروژه در فاز اول در چهارشنبه این هفته برگزار شد و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا سپاه به عنوان پیمانکار طرح مشخص شده است.

صادقی گفت: اعتبارات این پروژه با موافقت وزیر راه و شهرسازی و وزارت نفت از محل تهاتر با وزارت نفت تأمین شده است.