شناسهٔ خبر: 109802 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

ورود بیش از ۸ میلیون خودرو به استان البرز

تردد خودرو طبق آخرین اطلاعات دریافتی از دستگاه‌های ترددشمار فعال در محورهای مواصلاتی البرز، هشت میلیون و ۲۳۵ هزار و ۹۳۸ خودرو در اردیبهشت‌ماه سال جاری وارد استان شده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی(البرز)، علی شادفر رئیس مرکز مدیریت راه‌های استان، اظهار کرد: براساس آخرین اطلاعات دریافتی از دستگاه‌های ترددشمار فعال در محورهای مواصلاتی البرز در اردیبهشت‌ماه سال جاری ورود هشت میلیون و ۲۳۵ هزار و ۹۳۸ خودرو به محورهای مواصلاتی البرز ثبت شده که این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۸ درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به اینکه در این بازه زمانی هشت میلیون و ۳۴۹ هزار و ۷۷۴ تردد خروجی وسایل نقلیه از استان ثبت شده است، افزود: خروجی خودرو از محورهای مواصلاتی البرز در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته نیز ۲۳ افزایش داشته است.

 این مسئول با بیان اینکه  حدود ۵/۵  درصد تردد در محورهای مواصلاتی البرز مربوط به خودروهای سنگین بوده است، گفت: سرعت متوسط وسایل نقلیه در این بازه زمانی ۷۲ کیلومتر در ساعت و پرترددترین محور استان آزادراه کرج- قزوین(محدوده پایانه شهید کلانتری) با متوسط تردد پنج هزار و ۸۰۶ خودرو در ساعت بوده است.

رئیس مرکز مدیریت راه‌های اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرز یادآور شد: رانندگان حتما قبل از عزیمت به سفر، از طریق تماس با تلفن گویا و سامانه جامع ۱۴۱ از آخرین وضعیت راه‌های استان و کشور مطلع شوند تا سفر ایمن‌تری را داشته باشند.