شناسهٔ خبر: 109834 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان پاوه خبر داد:

برگزاری جلسه ساماندهی پایانه مرزی شوشمی

پایانه مرزی شوشمی - کرمانشاه رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان پاوه گفت: نشست ساماندهی پایانه مرزی شوشمی در فرمانداری شهرستان پاوه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی(کرمانشاه)  ابراهیم شهریاری گفت: جلسه ساماندهی پایانه مرزی شوشمی در سالن جلسات فرمانداری پاوه برگزار شد و تصمیاتی در جهت پیشرفت و رفع موانع موجود گرفته شد.

وی گفت: به زودی سایت موقت مسافری جهت تردد تجار و اتباع ایرانی و خارجی در پایانه مرزی شوشمی مستقر می شود و شرکت پخش فرآورده های نفتی و شهرداری نوسود موظف شدن نسبت به جابجای تاسیسات خود در پایانه مرزی شوشمی جهت استقرار سایت موقت در مدت زمانه مشخص شده اقدام نمایند.

شهریاری افزود: در جلسه کارگروه ساماندهی پایانه مرزی شوشمی مقرر گردید اداره ثبت و املاک و اداره منابع طبیعی با تسریع در امور مربوط به واگذاری اسناد به نام اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه تسریع نمایند.

وی عنوان کرد که برای آبرسانی به محل پایانه مرزی شوشمی مقرر گردیده است که از محل طرح آبرسانی چشمه بل به نوسود نسبت به تامین این پایانه مرزی اقدام گردد و شرکت مخابرات نسبت به نصب تجهیزات و برقراری ارتباط به صورت فیبر نوری اقدمات لازم را به عمل آورند.

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان پاوه افزود: مقرر گردیده با پیگیری های لازم نسبت به تملک اراضی، باغات و زمین های مسکونی شوشمی علیا که در محدوده پایانه مرزی واقع شده است اقدامات لازم صورت گیرد.

شهریاری در پایان افزود: ساعت کاری گمرگ در پایانه مرزی شوشمی افزایش یافته است به نحوی که ترخیص هیچ باری از امروز به فردا موکول نمیشود و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه نسبت به نصب‌ دوربین های پايش نصویری، محصور نمودن محدوده پایانه، نصب برج‌های روشنایی اقدام لازم را به عمل آورد.

بازارچه شوشمی یکی از قدیمی‌ترین مرزهای کشور ما با عراق است که در طول سال‌های گذشته به دلیل جنگ تحمیلی تعطیل بود و بعد از گذشت مدتی، فعالیت تجاریش را آغاز کرد این پایانه مرزی در فاصله ۳۵ کیلومتری شهر پاوه، پنج کیلومتری غرب نوسود و ۱۵۵ کیلومتری کرمانشاه در محوطه ای بلند و پلکانی شکل در حدود ۲ هکتار واقع شده است.

این بازارچه از سمت عراق به استان حلبچه در شمال عراق متصل و در مجاورت شهر طویله عراق قرار دارد و روزانه کامیون حامل کالاهای صادراتی به این بازارچه تردد دارند و کالاهایی همچون میوه، سیمان، صیفی جات را برای صادرات به عراق به این مرز حمل می‌کنند.

انتهای پیام/