شناسهٔ خبر: 109856 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

معاون اجرایی رییس جمهور از پروژه های طرح نهضت ملی مسکن زاهدان بازدید کرد

بازدید صولت طرح نهضت ملی مسکن.jpg معاون اجرایی رئیس جمهور از واحدهای مسکونی طرح نهضت ملی مسکن سیستان و بلوچستان در زاهدان بازدید کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از سیستان و بلوچستان، مدیر کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان در حاشیه بازدید گفت: واحدهای طرح نهضت ملی مسکن این استان در قالب ساخت پنج هزارو  ۲۵۱ واحد با میانگین پیشرفت فیزیکی بیش از ۴۵درصد در حال ساخت است که بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده تا پایان سالجاری تحویل متقاضیان می شود.

عطاء اله اکبری با بیان اینکه سیستان و بلوچستان بر اساس ارزیابی وزارت راه و شهرسازی در حوزه تامین زمین، برای اجرای چهار سال طرح نهضت ملی مسکن رتبه نخست کشور را کسب کرده است، گفت:تاکنون برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن ۱۹۰۷هکتار زمین از محل اراضی موجود، تغییر کاربری، مازاد دستگاه ها و الحاق تامین شده است که با توجه به نیاز چهار ساله استان به ۱۳۶۳ هکتار بیش از نیاز استان زمین تامین شده است. 

وی ادامه داد: در ثبت نام جدید طرح  ۸۷ هزار و ۵۷۵ نفر از شهروندان  سیستان و بلوچستان اقدام به نام نویسی کرده‌اند که این اداره کل به منظور اجرای هر چه سریعتر طرح، زمین برای اجرای چهار سال اجرای طرح را تامین کرده است.

مدیر کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان سهمیه چهار ساله استان در طرح نهضت ملی مسکن را ۹۶ هزارو ۱۹۶ واحد اعلام کرد و افزود: بیشترین ثبت‌نام در طرح نهضت ملی مسکن استان در شهرهای زاهدان، سراوان، میرجاوه، زابل، خاش، مهرستان و جالق بوده است.

اکبری خاطر نشان کرد: برنامه ریزی برای ایجاده شهر جدید در حومه شهر زاهدان با توان اسکان متقاضیان طرح نهضت مسکن آغاز شده است.

وی با اشاره به اهمیت طرح اجرای طرح نهضت ملی مسکن در سیستان و بلوچستان گفت: احداث واحدهای مسکونی طرح نهضت ملی مسکن علاوه بر ایجاد امید برای خانه دار شدن بین اقشار کم در آمد و فعال کردن بخش های مختلف صنعت سبب اشتغال افزون بر سه هزار نفر شده است.
وی افزود: اجرای پروژه طرح نهضت ملی مسکن در سیستان و بلوچستان بیشتر از سایر استان ها دارای مزیت است چرا که به دلیل ضعیف بودن ساختار اقتصادی در بخش های مختلف نظیر صنعت بخش مسکن اشتغالزایی قابل توجهی را به همراه داشته است.