شناسهٔ خبر: 109896 - سرویس وزارتی
نسخه قابل چاپ

رییس جمهور در نشست با تجار و فعالان اقتصادی عمانی تاکید کرد؛

رفع مشکل حمل‌و‌نقل و پرداخت‌های پولی و بانکی بین ایران و عمان /مشکلات گمرکی برای تبادلات تجاری دو کشور برطرف شود

رییس جمهور رئیس‌جمهور در نشست با تجار و فعالان اقتصادی کشور عمان گفت: باید هر چه سریعتر مشکلات گمرکی برای تبادلات تجاری بین ایران و عمان بر طرف شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از سایت دولت، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در نشست با تجار و فعالان اقتصادی عمانی با تاکید بر اینکه اراده جدی بین تهران _ مسقط برای گسترش تعاملات بویژه با محوریت روابط اقتصادی و تجاری وجود دارد، خاطرنشان کرد: مصمم هستیم روابط دو کشور در همه حوزه‌ها گسترش یابد.

رئیس‌جمهور افزود: به نظر می‌رسد تجار دو کشور شناخت کافی از ظرفیت‌های اقتصادی دو کشور ندارند، لذا لازم است فعالان اقتصادی دو طرف گام‌هایی در مسیر شناخت ظرفیت‌های متقابل بردارند.

رئیسی تصریح کرد: اولین گام ایجاد مرکز تجاری فعال ایران در کشور عمان است. یکی از کارکردهای مرکز تجاری شناسایی ظرفیت‌های دو کشور بویژه ایران است.

رئیس‌جمهور با اشاره به دیدار خود با سلطان عمان گفت: رفع مشکل حمل و نقل و پرداخت‌های پولی و بانکی در این دیدار مطرح و قرار شد این مسائل حل شود.

رئیسی با ضروری دانستن سرمایه‌گذاری های مشترک بین دو کشور گفت: یکی از سرمایه‌گذاری‌ها می‌تواند در حوزه انرژی باشد.

رئیس‌جمهور با تاکید بر ضرورت تولید برای صادرات به بازار اوراسیا اظهار داشت: تجهیزات پزشکی، لوازم خانگی و محصولات مرتبط با مصارف خانگی ساخت ایران قابل رقابت با کالاهای مشابه خارجی آن است.

رئیسی تصریح کرد: هر چه سریعتر مشکلات گمرکی برای تبادلات تجاری بین ایران و عمان بر طرف شود.

رئیس‌جمهور تاکید کرد: مصمم هستیم روابط دو کشور توسعه یابد و وزرای دو کشور با جدیت کارها را دنبال کنند.

رئیس‌جمهور توضیح داد: سطح روابط تهران _ مسقط در ماه های گذشته بویژه در دو ماه ابتدایی سال ۱۴۰۱ افزایش یافته است.