شناسهٔ خبر: 110094 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

طی ۲ماهه نخست سالجاری صورت گرفت:

حجم مبادلات اقتصادی درپایانه های مرزی شمال سیستان و بلوچستان از مرز۳۶۵هزارو ۸۰۰تن‌‌ گذشت

index.jp.jpg مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان گفت:حجم مبادلات اقتصادی اعم از صادرات، واردات و ترانزیت در پایانه های مرزی شمال استان در ۲ماهه نخست سالجاری به ۳۶۵ هزار و ۸۷۳تن کالا رسید.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی(سیستان و بلوچستان) ايوب کرد اظهار داشت:مجموع ترانزیت ورودی و خروجی از پایانه های مرزی میرجاوه و میلک استان را در ۲ ماهه نخست سالجاری ۱۶۳هزارو۱۸۸تن عنوان کرد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۳۴درصدی را داشته است.

وی با اشاره به میزان ۱۵۰ هزارو ۹۹۸ تن صادرات در این مدت گفت:گازمایع،قیر،بنزین،سیمان و فرآورده های لبنی عمده ترین کالاهای صادراتی ازپایانه های مرزی استان و برنج،کنجدوموز از مهم‌ترین کالاهای وارداتی به کشور می باشد.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان درپایان خاطر نشان کرد : پایانه های مرزی سیستان وبلوچستان در زمینه اقتصادمقاومتی پتانسیل بالایی دارند وبه منطور استفاده هرچه بهتر از ظرفیت تخلیه و بارگیری کامیون‌های صادراتی و ترانزیتی در مرز اين استان و کشور افغانستان  عملیات  طرح توسعه محوطه‌ پایانه مرزی میلک و همچنین طرح توسعه سالن مسافری پایانه مرزی میرجاوه با هدف تسهیل وسرعت بخشی به جابجایی وتردد مسافران، ترانزیت و حمل ونقل بین المللی کالا توسط این اداره کل درحال انجام است.