شناسهٔ خبر: 110295 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

مدیرعامل بانک مسکن:

۳ هزار و ۸۵ میلیاردتومان تسهیلات نوسازی در بافت فرسوده پرداخت شد/بهره‌مندی حدود ۲۹ هزار متقاضی از تسهیلات بافت فرسوده

بافت فرسوده مدیرعامل بانک مسکن از پرداخت ۳ هزار و ۸۵ میلیاردتومان تسهیلات نوسازی در بافت فرسوده از ابتدای سال ۹۸ تاکنون خبر داد و گفت: از ابتدای دولت سیزدهم تاکنونیکهزار و ۱۸۶ میلیارتومان تسهیلات نوسازی به ۵ هزار و ۵۰۰ واحد تخصیص یافته است.

محمود شایان مدیرعامل بانک مسکن در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی درباره میزان تخصیص اعتبار و ارایه تسهیلات به متقاضیان نوسازی در بافت‌های فرسوده که از سال ۹۸ به بعد اجرایی و عملیاتی شد، گفت: تسهیلات نوسازی بافت فرسوده از ابتدای اجرای طرح به ۲۸ هزار و ۸۷۰ واحد پرداخت شد.

به گفته مدیرعامل بانک مسکن، تسهیلات پرداخت شده از ابتدای اجرای طرح تاکنون به متقاضیان ۳ هزار و ۸۵ میلیاردتومان است.

شایان همچنین اعلام کرد: از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون یکهزار و ۱۸۶ میلیاردتومان تسهیلات نوسازی به ۵ هزار و ۵۰۰ واحد تخصیص یافته است.

گفتنی است، هم اکنون بیش از ۱۶۲ هزار هکتار مساحت از سطح شهرها را بافت فرسوده، سکونتگاه‌های غیررسمی و بافت‌های تاریخی تشکیل می‌دهد که می‌تواند هدف بازآفرینی شهری قرار بگیرد. همچنین بر اساس بررسی‌های انجام شده بیش از ۲میلیون و ۶۰۰ هزار واحد ناپایدار در کشور وجود دارد که باید نوسازی و بهسازی شود و در برنامه شرکت بازآفرینی شهری ایران برای نوسازی قرار دارد.