شناسهٔ خبر: 110541 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

طرح نهضت ملی مسکن استان یزد با تعاملات دستگاههای اجرایی در وضعیت خوبی قرار دارد

شورای مسکن یزد با حضور دکتر نیکزاد.JPG در سفر نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی به استان یزد وبا حضور در نشست شورای مسکن استان با توجه به گزارش‌های ارائه شده در این جلسه گفت: هماهنگی کامل تمام دستگاه ها لازمه موفقیت نهضت ملی مسکن است.

به گزارش پایگاه خبر وزارت راه و شهرسازی(یزد)، علی نیکزاد در نشست شورای  مسکن استان با اشاره به اینکه نهضت ملی مسکن در حال ادامه دادن مسیر خود با قوت است اظهار داشت: یکی از موضوعات بسیار مهمی که در ارتباط با این نهضت به آن اشاره شود، لزوم هماهنگی و همراهی تمامی دستگاه‌های مربوطه در مسیر ارائه خدمات است.

 وی تصریح کرد: اگر قرار باشد دستگاه یا نهادی خدماتی که ارائه می‌دهد را کامل یا سریع انجام ندهد قطعا روند کار با مشکلاتی روبرو می‌شود که در این میان مردم بالاترین و بیشترین ضررها را متحمل می‌شوند.

 نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: یکی از موارد بسیار مهم در ارتباط با ساخت مسکن در کشور، لزوم فراهم آوردن شرایط برای پرداخت هزینه از سوی متقاضیان است و در این زمینه باید تمهیدات لازم اندیشیده شود.

 نیکزاد به اقداماتی که در ساخت مسکن مهر در کشور انجام شده بود اشاره کرد و گفت: مسکن مهر تجربه بسیار خوبی است که ما بتوانیم نقاط قوت و ضعف کار را شناسایی و از نتیجه آن در بهبود کیفیت و روند کار بهره بگیریم.

این مقام مسئول درخصوص گزارش‌های ارائه شده از سوی دستگاه‌ها گفت: در استان یزد واقعا مطابق گزارش‌های ارائه شده اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته و دستگاه‌های خدمات‌رسان نهایت همکاری را در این حوزه انجام داده‌اند.

 محمدصالح جوکار نماینده مردم یزد، اشکذر و بخش ندوشن هم در این نشست با اشاره به اقدامات صورت گرفته در نهضت ملی مسکن یزد اظهار داشت: در ارتباط با این حوزه دو موضوع باید مورد توجه قرار گیرد.

 وی تصریح کرد: موضوع اول در رابطه با هزینه‌ای است که متقاضیان باید پرداخت کنند، امروزه یک جوان با درآمد و حقوق 5 یا 6 میلیون تومان نمی‌تواند هزینه‌ها و اقساط بالا را برای خانه‌دار شدن بپردازد.

 نماینده مردم یزد، اشکذر و بخش ندوشن در مجلس شورای اسلامی افزود: موضوع بعدی تعاملی است که در میان دستگاه‌های خدمات‌رسان وجود داشته باشد، موضوعاتی که در این نشست بیان شد همه موضوعات خوبی هستند اما باید مصوب شوند تا دستگاه‌ها خود را ملزم به اجرای آن بدانند.