شناسهٔ خبر: 110620 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بوشهر:

۱۸ واحد مجتمع خدماتی رفاهی جاده‌ای در استان بوشهر در حال احداث است

عباس فرامرزی معاون توسعه مدیریت و منابع ادره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان بوشهر معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بوشهر گفت: ۱۸واحد مجتمع خدماتی و رفاهی در محورهای مواصلاتی استان با پیشرفت فیزیکی مناسب در حال احداث است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (بوشهر)، عباس فرامرزی معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بوشهر گفت: ۱۸ واحد مجتمع خدماتی و رفاهی در محورهای مواصلاتی استان با پیشرفت فیزیکی مناسب در حال احداث است.

وی گفت: این مجتمع‌ها که در محورهای ارتباطی برازجان به شیراز، دیلم به بهبهان، کنگان به بوشهر، گناوه به شبانکاره، خورموج به بوشهر، کنگان به بندرعباس، بوشهر به دیر، اهرم به خورموج، برازجان به بوشهر، برازجان به اهرم، بوشهر به خورموج، گناوه به دیلم، بوشهر به دیر، بوشهر به بندرریگ، عسلویه و بنه گز در حال ساخت هستند  از میانگین ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردارند .

عباس فرامرزی افزود: در حال حاضر ۲۳ مجتمع با پراکنش مناسب در استان در حال بهره برداری است و طبق برنامه ریزی انجام گرفته  حداقل تا پایان  سال جاری تعداد۳ مجتمع دیگر به بهره برداری خواهد رسید تا تعداد مجتمع‌های خدماتی و رفاهی سطح استان به ۲۶ واحد افزایش یابد.

معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان  گفت: مجتمع‌های خدماتی، رفاهی و بین راهی  ستوده در محور خورموج به بوشهر، یزدانی در محور گناوه به شبانکاره و نورافکن در محور بوشهر به بندر ریگ از جمله مجتمع‌های خدماتی و رفاهی و بین راهی  است که تا پایان سال جاری به بهره برداری خواهند رسید.

فرامرزی  ضمن قدردانی از سرمایه گذاران بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در احداث مجتمع‌های خدماتی و رفاهی و بین راهی گفت: احداث  مجتمع‌ها ضمن ارایه خدمات لازم به رانندگان و گردشگران، به دلیل برخورداری از رمپ‌های ورود و خروج استاندارد، موجب  کاهش تصادفات جاده‌ای نیز می‌شود.

وی گفت: معمولا مجتمع‌های خدماتی و رفاهی و بین راهی ازجایگاه عرضه سوخت، نمازخانه، رستوران، سوپرمارکت، تعمیرگاه، سرویس بهداشتی و فضای سبز برخوردارند و همین امر فرصت کافی را برای توقف و استراحت رانندگان فراهم می‌آورد .