شناسهٔ خبر: 111807 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مجری کریدور بزرگراهی غرب کشور خبر داد:

پیشرفت ۷۵ درصدی کریدور بزرگراهی غرب کشور در آذربایجان‌غربی

خرمی مجری کریدور بزرگراهی غرب کشور گفت: کریدور بزرگراهی غرب کشور در آذربایجان‌غربی پیشرفت ۷۵ درصدی دارد و تا یکسال آینده عملیات راهسازی به اتمام رسیده و زیربار ترافیک می‌رود.

 به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (آذربایجان غربی) غلامرضا خرمی، مجری کریدور بزرگراهی غرب کشور در جلسه شورای اداری شهرستان بوکان بیان کرد: سرعت اجرای ساخت کریدور بزرگراهی غرب کشور در آذربایجان‌غربی بالاست و کارگاه راهسازی در آذربایجان‌غربی راه‌اندازی شده است. 

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی نیز در این جلسه با اشاره به تعریض و بهسازی محور میاندوآب_ بوکان به عنوان بخش انتهایی کریدور بزرگراهی غرب کشور در آذربایجان‌غربی، تصریح کرد: این محور به طول ۵۲ کیلومتر بوده که امسال برنامه‌ریزی شده ١٩ کیلومتر از پروژه تعریض و بهسازی محور میاندوآب_بوکان به بهره برداری برسد. 

سیدمحسن حمزه‌لو با بیان اینکه احداث کنارگذر شهر بوکان نیز جزو پروژه تعریض و بهسازی محور میاندوآب_بوکان اجرا می‌شود، افزود:  این طرح ۲۲ کیلومتر بوده که ۱۲ کیلومتر آن باقی مانده است. 

وی بر ضرورت تأمین منابع جدید مالی کریدور بزرگراهی غرب کشور تاکید کرد و گفت: باتوجه به ماده ۵۶ قانون الحاق  مقررات مالی دولت که دستگاه‌های اجرایی می‌توانند  قرارداد تسهیلات مالی با تأمین‌کنندگان منابع مالی به ویژه بانک‌های عامل در قالب عقود اسلامی منعقد کنند، می‌توان از این ظرفیت قانونی بخش قابل توجهی از منابع مالی کریدور بزرگراهی غرب کشور را تامین کرد. 

جلسه‌ شورای اداری شهرستان بوکان با حضور  استاندار آذربایجان‌غربی، رئیس  و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی و جمعی از مدیران برگزار شد. 

افزایش سقف اعتباری ماده ۵۶ از سوی بانک‌های عامل جهت تأمین بخشی از اعتبارات کریدور بزرگراهی غرب کشور از مهم‌ترین مصوبات این جلسه بود.