شناسهٔ خبر: 112320 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

در سه ماه سالجاری صورت پذیرفت:

اجرای ۴۰ کیلومتر روکش آسفالت در راه های مازندران

مازندران- جهانیان مدیر کل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران اظهار داشت : در راستای ارتقاء ایمنی در محورهای اصلی و فرعی استان بیش از۴۰ کیلومتر به میزان۳۲ هزار و ۷۳۲ تن عملیات بهسازی و روکش آسفالت صورت پذیرفت.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهر سازی از مازندران ، حسن جهانیان تصریح کرد: در سال سه ماهه اول سالجاری۴۰ کیلومتر عملیات روکش آسفالت ،۱۵۳ کیلومتر درزگیری ، و ۲۵ هزار و ۷۵۹ متر مکعب لکه گیری در برخی از محورهای استان ( بر اساس نیاز سنجی و اولویت بندی ) اجرا شده است.

وی ادامه داد : موثرترین شرایط برای حمل و نقل آرام و ایمن ، داشتن یک رویه سالم راه همراه با نصب علائم ایمنی لازم بوده تا بتوان با خیالی آسوده تردد کرد و از جمله اهدافی که این اداره کل برای دستیابی به آن تلاش می کند مطالعه و فراهم نمودن طرح های لازم برای انجام و اجرای رویه های آسفالتی مناسب و اقتصادی بودن آن است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران اظهار داشت: به منظور تسهیل در امر تردد و افزایش ایمنی محورها اجرای عملیات لکه گیری و روکش آسفالت محورهای ارتباطی کندوان ، سوادکوه، هراز ، نوشهر- نور، چالوس –عباس آباد –کلاردشت ، لفور ، کمربندی جنوبی بابل ، ساری _ قائمشهر ، جاده نظامی قائمشهر ، کوهی خیل –جویبار و همچنین لکه گیری کلیه محورهای مواصلاتی استان به صورت روزانه صورت گرفته است.

وی افزود: جاده ها از جمله اموال عمومی است که قانون گذار حفظ ، حراست نگهداری ، تعریض و هرگونه فعالیتهای مرتبط با آن را به این اداره کل محول نموده ، بدیهی است ایمن نمودن محورها برای سلامت عبور و مرور و توسعه آتی راه ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

 جهانیان افزود: امیدواریم باتخصیص اعتبار و تامین قیر لازم برای اجرای پروژه های سطح استان، سرعت اجرای پروژه ها افزایش یافته تا موجبات رضایتمندی ، ایمنی و آرامش مردم  فراهم آید.