شناسهٔ خبر: 112923 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر اعلام کرد؛

استفاده از ظرفیت بکر جزیره ام‌الرصاص در دستور کار سازمان بنادر

نورالله اسعدی مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر اعلام کرد: استفاده از ظرفیت بکر جزیره ام‌الرصاص، راه اندازی خط گردشگری آبی خرمشهر-مینوشهر و فعال سازی خط کشتیرانی خرمشهر-عراق در دستور کارسازمان‌بنادر است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، نوراله اسعدی مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر در دیدار با معاون گردشگری وزیر میراث فرهنگی و گردشگری، اظهار کرد: جزیره «ام الرصاص» یکی از مناطق عملیاتی عراق در دوران دفاع مقدس در فاصله نزدیک از بندر خرمشهر است که خاطرات و یادگارهای دفاع مقدس در آن همچنان باقی مانده لذا می‌توان با فعال سازی زمینه گردشگری آبی، امکان آشنایی بیشتر گردشگران را به ویژه کاروان‌های راهیان نور فراهم کرد.

اسعدی از راه اندازی خط دریایی خرمشهر - مینوشهر با احداث اسکله گردشگری در مینوشهر خبر داد و افزود: در سفر اخیر مدیرعامل سازمان بنادر کشور موضوع احداث اسکله گردشگری در مینوشهر از سوی شهردار مینوشهر مطرح و موافقت اولیه با احداث آن اعلام شد.

مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر افزود: امکان اجرای این پروژه به دلیل خاصی میسر نبود اما شرایط احداث آن اکنون فراهم و مکاتبات اولیه در این رابطه انجام شده است.

فعال سازی خط کشتیرانی خرمشهر-ابوفلوس

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، وی با توجه به پیش رو بودن اربعین حسینی خواستار راه اندازی خط دریایی خرمشهر عراق شد و گفت: بندر «ابو فلوس» تا خرمشهر هفت مایل دریایی فاصله دارد و در آخرین بازدیدهای انجام شده شرایط برای راه اندازی پایانه مسافری در آن نقطه از خاک عراق فراهم است.از این ظرفیت می‌توان در طول سال به ویژه در ایام اربعین بهره برد.