شناسهٔ خبر: 113082 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیر کل راه و شهرسازی استان خبر داد:

نخستین پروانه تمام الکترونیکی اشتغال به کار فعالان حوزه ساختمان در استان گلستان صادر شد

راه و شهرسازی گلستان مدیر کل راه و شهرسازی گلستان از صدور نخستین پروانه تمام الکترونیکی اشتغال به کار فعالان حوزه ساختمان از طریق درگاه ملی مجوزها برای اولین بار در استان خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (گلستان)"مهدی ملک " اظهار کرد:  بر اساس ابلاغیه‌های وزارتخانه‌های اقتصاد و دارایی و راه شهرسازی، صدور تمام مجوزهای کسب و کار از طریق این درگاه به آدرس mojavez.ir در راستای یکسان سازی نحوه صدور مجوز و رعایت قوانین و مقررات مربوط به انواع مجوزهای کسب و کار صورت می‌گیرد.

ملک در ادامه بیان داشت: براین اساس وزارت راه و شهرسازی اقدام به ایجاد سامانه پروانه‌های اشتغال به کار مهندسین، کاردانان و معماران تجربی ساختمان‌ها(سامانه سپامک)  نموده که این سامانه به عنوان سامانه تخصصی صدور پروانه اشتغال به کار مهندسان به درگاه ملی مجوزهای کشور متصل شده است.

مدیر کل راه و شهرسازی استان گلستان اظهار داشت: پس از ارائه دسترسی‌های لازم به ادارات کل راه و شهرسازی و برگزاری دوره‌های آموزشی منظم و مستمر برای کارکنان سازمان‌ نظام مهندسی ساختمان استان و اداره کل راه و شهرسازی،  در نهایت سامانه مذکور راه‌اندازی و مورد بهره‌برداری قرار گرفت  و نخستین پروانه تمام الکترونیکی اشتغال به کار در استان گلستان صادر شد.