شناسهٔ خبر: 113480 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

رئیس اداره حمل ونقل کالای اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده‌ای استان اعلام کرد:

جابه‌جایی بیش از ۳/۳ میلیون تن کالا در زنجان در چهار ماهه نخست امسال

پایانه بار صبا رئیس اداره حمل ونقل کالای اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده‌ای زنجان اعلام کرد: در چهار ماهه نخست امسال بیش از ۳.۳ میلیون تن کالا به مقاصد مختلف  توسط ناوگان باری حمل گردیده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی(زنجان )، رئیس اداره حمل ونقل کالای اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای زنجان اظهار کرد: در چهار ماهه نخست امسال ۳ میلیون و ۳۵۵ هزار تن کالا با ۲۱۳ هزار و ۶۰۰ فقره بارنامه جابه‌جا شده است.

غلامرضا کرمی تعداد ناوگان سنگین و نیمه سنگین استان را ۵ هزار و ۷۰۰ دستگاه  با میانگین عمر ۱۹/۸برشمرد و گفت: ۷ هزار و ۸۲۷ راننده ناوگان باری سنگین ونیمه سنگین در استان  فعالیت می کنند.

وی ابراز کرد: ۱۰ کالای عمده حمل شده استان زنجان در این مدت به ترتیب خاک معدنی، سیمان، کنسانتره سنگ آهن، مفتول آهنی، شمش آهن، سنگ آهن، اسید، میلگرد، انواع مفتول و گازوئیل بوده است.  وی با بیان اینکه از مبدا استان به اکثر استان های کشور حمل انجام می گردد،عمده مقاصد حمل را استان های زنجان،تهران،قزوین،آذر شرقی،اصفهان،هرمزگان وگیلان عنوان کرد.

این مسئول در مورد جلوگیری از فرار بارنامه یادآور شد: طبق ‌قانون «الزام شرکت‌ها و مؤسسات ترابری جاده‌ای به استفاده از صورت وضعیت مسافری و بارنامه»، شرکت‌ها و مؤسساتی که در امر حمل و نقل جاده‌ای بین شهری مسافر یا کالا اعم از داخلی و بین‌المللی فعالیت می‌کنند، موظفند بر حسب‌نوع فعالیت برای هر جابه‌جایی از صورت وضعیت مسافری و بارنامه‌های داخلی و بین‌المللی موضوع این قانون استفاده کنند.

رئیس اداره حمل ونقل کالای اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای زنجان ادامه داد: برای جلوگیری از فرار بار(حمل بار بدون)، بطور مرتب عملکرد ناوگان توسط گشت‌های کنترل نامحسوس، دوربین‌های کنترل جاده‌ای و سیستم‌های هوشمند رصد می‌شوند و در صورت بروز تخلف در کمیسیون‌های ماده ۱۴ و ماده ۱۱  بررسی  و به تخلفات رسیدگی و متناسب با نوع تخلف رأی صادر می شود.

وی در مورد کنترل وانت‌بارها نیز تصریح کرد:  بر اساس طرح ساماندهی ناوگان وانت، رانندگان وانت‌بارها که در سطح جاده‌های برون شهری تردد دارند حتما می بایست ضمن دریافت مجوزهای لازم  بارنامه داشته باشند،که در این خصوص اطلاع‌رسانی های لازم انجام شده که رانندگان برای دریافت کارت هوشمند باید به اداره کل ویا مراکز تعیین شده  در شهرستان  محل سکونت خود مراجعه نمایند.

کرمی با اشاره به اینکه تخصیص سوخت با ناوگان حمل و نقل بر اساس پیمایش انجام می‌شود، بیان کرد: به این ترتیب سوخت هر ناوگان بر اساس پیمایشی که بر اساس بارنامه دریافتی انجام داده  تعلق می‌گیرد.