شناسهٔ خبر: 113983 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

معاون وزیر راه و شهرسازی:

۱۵ درصد لایروبی کانال آشوراده در خلیج گرگان انجام شد/طرح توسعه ۳ بندر استان بوشهر و ساماندهی ۲۰ بندر کوچک کشور در دستور کار سازمان بنادر

صفایی مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ضمن ارایه گزارشی از عملکرد سازمان بنادر و دریانوردی به رییس‌جمهوری از طرح توسعه سه بندر استان بوشهر و ساماندهی ۲۰ بندر کوچک توسط سازمان خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، علی‌اکبر صفایی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در دیدار رییس‌جمهوری با مدیران و معاونان وزرات راه و شهرسازی گفت: بلافاصله فردای دستور رییس جمهوری مبنی بر احیای خلیج گرگان عملیات لایرونی کانال آشوراده آغاز شد که تاکنون  ۱۵ درصد کل عملیات لایروبی انجام شده است و با موافقت سازمان حفاظت محیط‌زیست ۳ دایک بزرگ به منظور لایروبی احداث خواهد شد.

صفایی ادامه داد: از هشتم مرداد ماه، با اجرای دستور رییس جمهور، لایروبی دو شاخه ای که مربوط به تردد قایق ها است آغاز شده است و فعالیت های مربوط به آن دنبال در حال انجام است.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی افزود: با دستور رییس‌جمهوری، علاوه بر آنکه مطالعات سه بندر شمالی استان بوشهر شامل ریگ، دیلم و گناوه انجام شده است، لایروبی بندر ریگ در هفته آتی آغاز خواهد شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی توضیح داد: از آنجاییکه بنادر کوچک تاثیر فراوانی در معیشت مردم منطقه و اشتغال آنها دارد، سازمان بنادر و دریانوردی ساماندهی ۲۰ بندر کوچک دیگر را با تاکید وزیر راه و  شهرسازی در دستور کار قرار داده است که فعالیت برخی از بنادر کوچک نیز آغاز شده است.