شناسهٔ خبر: 114216 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خبرداد:

حجم مبادلات اقتصادی در پایانه های مرزی شمال سیستان و بلوچستان به بیش از ۷۴۰ هزار تن رسید

پایانه مرزی میلک و میرجاوه مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان گفت:در چهار ماهه نخست سالجاری حجم مبادلات اقتصادی در پایانه های مرزی شمال سیستان و بلوچستان از مرز ۷۴۰ هزار تن گذشت.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (سیستان و بلوچستان)، ایوب کرد اظهار داشت:حجم مبادلات اقتصادی، اعم ازصادرات،واردات وترانزیت در پایانه های مرزی میلک و میرجاوه به ۷۴۳هزار و ۴۰۹ تن کالا رسید.

وی با توجه به جابجایی این حجم از تبادل کالا توسط ۳۱ هزارو ۵۷۸‌دستگاه کامیون،گفت:عمده کالاهای صادراتی شامل گاز مایع ، قیر،هیدروکربن ، بنزین، سیمان و فرآورده های لبنی می باشد.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان،صادرات از پایانه های مرزی میلک و میرجاوه را  ۳۲۶هزار و ۷۲۳تن کالا  اعلام کرد وگفت:واردات نیز از پایانه مرزی میرجاوه به ۱۴۶هزار و۱۸۱تن کالا در این مدت رسیده است.

کرد ضمن اشاره به مجموع ترانزیت از پایانه های مرزی به ۲۷۰ هزار و ۵۰۵ تن کالا، افزود:پایانه‌های مرزی استان در زمینه اقتصاد مقاومتی پتانسیل بالایی دارند و به منظور استفاده هرچه بهتر از ظرفیت تخلیه و بارگیری کامیون‌های صادراتی و ترانزیتی در مرز این استان و کشور افغانستان  عملیات طرح توسعه محوطه‌ پایانه مرزی میلک و همچنین طرح توسعه سالن مسافری پایانه مرزی میرجاوه با هدف تسهیل وسرعت بخشی به جابجایی وتردد مسافران، ترانزیت و حمل ونقل بین المللی کالا توسط این اداره کل درحال انجام است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به تعطیلی ۲۳ روزه در تیرماه سالجاری در  پایانه مرزی میلک،متوسط ورودی و خروجی از این مرزها به طور متوسط روزانه ۴۵۰ دستگاه کامیون می باشد که در تلاش هستیم با روان سازی تردد در مرز این میزان نیز افزایش یابد.