شناسهٔ خبر: 114455 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

استاندار تاکید کرد:

اشتغال افزون بر ۱۶ هزار نفر در طرح نهضت ملی مسکن سیستان و بلوچستان

هشتمین جلسه شورای مسکن سیستان و بلوچستان با محوریت طرح نهضت ملی  استاندار سیستان و بلوچستان از اشتغال ۱۶ هزار و ۸۰۶ نفر در طرح نهضت ملی مسکن این استان خبر داد و گفت: در تداوم اجرای این طرح در استان هیچ فردی بیکار نخواهد ماند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از سیستان و بلوچستان، حسین مدرس خیابانی در چهارمین جلسه شورای مسکن این استان در سالجاری که با محوریت طرح نهضت ملی مسکن برگزار شد، اظهار داشت: این طرح به عنوان  اولویت نخست دولت سیزدهم در این استان رونق صنعت و ایجاد اشتغال را به همراه داشته است. 
وی با بیان اینکه سیستان و بلوچستان پیشتاز طرح نهضت ملی مسکن در کشور است، بر واگذاری و سنددار شدن هر چه سریعتر اراضی مازاد دستگاههای دولتی استان بنام طرح نهضت ملی مسکن تاکید کرد. 
استاندار سیستان وبلوچستان همچنین بر گسترش آموزش های فنی و حرفه ای و صنایع تولیدی مرتبط با حوزه صنعت ساختمان در استان تاکید کرد و گفت: فعال بودن تنها ۵۲ واحد تولیدی استان از مجموع ۴۷۰ واحد در حوزه صنعت ساختمان مصالح تولیدی مورد نیاز واحدهای مسکونی در دست ساخت این طرح استان را تامین نمی کند لذا باید در کنار توسعه رشته های فنی و حرفه ای مرتبط به سمت توسعه واحدهای تولیدی این حوزه رفت.

اشتغال افزون بر ۱۶ هزار نفر در طرح نهضت ملی مسکن سیستان و بلوچستان


مدرس خیابانی بیان کرد: ضروری است فرمانداران هر شهرستان نسبت به تامین نیروی انسانی مورد نیاز طرح نهضت ملی مسکن اقدام کنند.
مدیر کل راه و شهرسازی استان سیستان وبلوچستان نیز در این جلسه گفت: طرح نهضت ملی مسکن تاکنون باعث گردش مالی بیش از یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان منابع مالی در این استان شده و صنایع  مهمی را همزمان با اشتغال به حرکت درآورده است.

اشتغال افزون بر ۱۶ هزار نفر در طرح نهضت ملی مسکن سیستان و بلوچستان

عطاء اله اکبری تصریح کرد: این فرآیند همچنان در حال افزایش است بطوری که پیش بینی می شود طرح نهضت ملی مسکن در افق چهار ساله خود باعث گردش مالی حدود بیش از ۱۵ هزار میلیارد تومان در سیستان و بلوچستان شود.