شناسهٔ خبر: 114794 - سرویس هواشناسی
نسخه قابل چاپ

کارشناس سازمان هواشناسی خبر داد:

هشدار سیلابی شدن مسیل‌ها و آبگرفتگی معابر در آذربایجان‌غربی و سیستان و بلوچستان/روند کاهش دما در تهران و بیشتر مناطق کشور

آبگرفتگی معابر کارشناس سازمان هواشناسی با هشدار نسبت به سیلابی شدن مسیل‌ها و آبگرفتگی معابر در آذربایجان‌غربی و سیستان و بلوچستان از روند کاهش دما در تهران و بیشتر مناطق کشور خبر داد.

فریبا گودرزی کارشناس سازمان هواشناسی در گفت‌وگو با خبرنگار  پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، وضعیت جوی کشور را برای امروز ۲۷ مرداد و روزهای آتی اعلام کرد. 

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: در سه روز آینده برای برخی از مناطق شمال‌غرب، غرب و شرق کشور به ویژه منطقه زابل برای ساعات بعدازظهر و اوایل شب،وزش باد رخ می‌دهد. سایر مناطق کشور تا چند روز آینده پدیده خاصی را ندارند. 

گودرزی ادامه داد: امروز در آذربایجان‌غربی، فردا در آذربایجان‌غربی، لرستان و جنوب سیستان و بلوچستان، رگبارهای پراکنده، گاهی رعدوبرق و وزش باد پیش بینی شده است. 

وی توضیح داد: فردا در ارتفاعات زاگرس در استان‌های چهارمحال و بختیاری، لرستان، خوزستان،اصفهان و سیستان و بلوچستان و هرمزگان، رگبارهای پراکنده و بارش‌های در حد هشدار زرد پیش‌بینی شده است. همچنین امروز بارش‌های شدید در شمال آذربایجان‌غربی، شرق و جنوب سیستان و بلوچستان رخ می‌دهد که احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ها خواهد شد که حتما باید هموطنان ساکن در این مناطق، احتیاط لازم را داشته باشند. 

کارشناس سازمان هواشناسی توضیح داد: در شمال سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، نیمه جنوبی خراسان رضوی، شرق یزد، خوزستان، زنجان، ایلام، شرایط جوی باد و گردوخاک رخ می دهد که سبب کاهش دید در جاده‌های مواصلاتی می شود و رانندگان در جاده های این مناطق به این نکات توجه کنند. 

گودرزی ادامه داد: تهران نیز برای ساعات بعدازظهر و شب، بادو گردوخاک دارد. بیشینه دما امروز به ۳۵  درجه بالای صفر می‌رسد.  در بیشتر مناطق کشور دما روند کاهشی دارد و هوای تهران در روزهای آینده خنک‌تر می‌شود.